Kuru Mama Değişiminden Sonra Kedi De Olan Farklılıklar

aleynacamgoz

3 aylık kedişimin kuru mamasını değiştirdim daha 2 gün falan oldu dışkısının çok hafif sıvılaştığını farkettim yani eskisi kadar katı değil ama ishal gibi de değil. Bu mama değişiminden sonra olabilir mi normal midir?

3 CEVAP

kedilimadam

Mümkünse eski mamasından yarım kilo kadar alıp 2 gün 4/3 eski mama sonraki 2 gün 4/2 eski mama sonraki 2gün 4/1 eski mama olacak şekilde karıştırarak verin...yoksa uzun süreli ishal sorunu ortaya çıkar ki bazen gerçekten ciddi sağlık sorunlarına neden oluyor, hafife almamak gerek.

kedilimadam

Mama değişimini kademeli olarak mı yaptınız?

aleynacamgoz

Sayılır çok da değil çünkü eski maması baya az kalmıştı yeni maması gelince sadece 2 3 gün karıştırabildim biraz ani oldu diyebilirim