Yeni Anne Olmus Sokak Kedisi

Roza23

Bahçemde baktigim henüz 6 aylık bi kedim doğum yaptı ve 5 yavru oldu. 1 haftadır onlara yuva hazırlayıp güvenli bi yere aldik. Anne arada dışarı çıkıp geliyo tekrar. Bugun baktim annenin bi gözü sulanmış ve kapanmıştı . Pamukla sildim açıldı ama hala sulanmış halde. Yavrulara baktim birinde de bi gözü çapak bağlamış ama ellemek istemiyorum insan kokusu sinmesin diye. Ne yapabilirim sizce?

4 CEVAP

kedilimadam

Gözleri açılmışsa uygulayabilirsiniz birer damla kafi olacaktır.Dediğim gibi tobradex öcü bir damla değil:)

Roza23

Cok tesekkurler hemen alıyorum o zaman :)

kedilimadam

Tobradex damla edinip steril eldiven takarak anneye ve gözü açılmış tüm yavrulara uygulamanızı tavsiye ederim.Herhangi bir akıntı olsun olmasın hepsine uygulamanızda fayda var zararsız bir damla ama etkisi çok büyük.Sokakta oldukları için her gün en azından 2 kez 1er damla damlatmaya çalışın hepsine.1hafta ara verip 1hafta boyunca yine uygulayın.

Roza23

Daha önce yapmıştım ama yavrular 2 haftalığı geçmişti. Bunlar cok kucuk oldukları için korktum açıkçası ilac etkisinden