Kedimde Göz Seğirmesi, Salya Ve Titreme Aynı Anda Oluyor

mrssoda

merhabalar, bugün yaklaşık 2 aylık bir kedi sahiplendik. Sokak kedisi bugün sahiplendiğimiz için daha veterinere götürme fırsatımız olmadı ama ben buraya bir sorayım dedim. Kedi uyanınca kasılıp titriyor ve gözü seğiriyor ayrıca salya da akıtıyor bu çok kısa bir süreliğine oldu ama ikidir böyle olunca meraklandım, bir bilgi veya fikriniz var mı acaba?

2 CEVAP

ursaminor

Öncelikle sizi tebrik ederim. İlk kediniz mi bilemiyorum ama bazı davranışlar normal. Örbeğin uyanınca gerinmesi, gerinirken titremesi. Göz seyirmesini biraz açıklamanızı isterdim. İnsanlardaki gibi mi? Salya da daha çok ufak olduğundan süt dişlerinden biri dökülmüş olabilir. Nedeni bu olabilir. Ama bunların hepsi tahmin ve afaki yanıtlar. Bu nedenle hiç riske atmadan hemen bir veterinere gitmenizi tavsiye ederim. Ama gitmeden önce bir kağıda sorularınızı yazın. Orada tek tek sorun. Sonra insan pişman oluyor unuttukları için :)

mrssoda

Evet, ilk defa kedi sahiplendik o yüzden çoğu şeye yabancıyız galiba. Bugün bir veterinerle konuştum en geç pazartesi götüreceğim, cevabınız için teşekkür ederim :3