Kedimi Kuru Mamaya Nasıl Alıştırabilirim

bihtersmom

Merhaba kedim 3 aylık ve normalde ilk geldiğinde kuru mamasını yerdi sonra yanımızda durmaya başladıkça annem ve babama duygu sömürüsü yaparak sürekli yediklerinden yemeye başladı :D şimdi mamasını pek yemek istemiyor sürekli elimizde çay bile görse yemek için atlıyor. Bu durumu nasıl düzeltebiliriz? Bu arada ev yemeği vermiyoruz peynir, pişmiş sade et bazen elimizde görürse puding, dondurma gibi şeyleri çok seviyor yaramaz çocuklar gibi :D

9 CEVAP

aleyn

evden hiçbir şey vermeyerek düzeltebilirsiniz bizim yiyecekler yağıyla tuzuyla onların mamalarından çok daha lezzetli geliyor, bu yuzden ne koparabilirse kar onlar için. önüne sadece mamasını koyun yemezse kaldırın böyle öğünler halinde gunde 3-4 kez koyup kaldırın ve bu sure zarfında başka hiçbir şey vermeyin.

bihtersmom

Yok bu mamayı çok seviyordu hatta başka mama denedik onu sevmeyince eski mamamıza geri döndük. Miyavlasa da başka bir şey vermeyim mi ya mama yemesi için ne dersiniz :(

nesibelif

Sürekli mama tabağını önüne koy birkaç tane elinden yedirmeye çalış miyavladıkça. Biz süt tozundan mamaya bu şekilde bir saat içinde geçtik. Umarım faydalı olur :)

aleyn

bu öneriyi bana veterinerim yapmıştı 3 gune kadar uzatabileceğimi söylemişti ama sizin kediniz küçük 1 gün denemekle başlayabilirsiniz mamasını da seviyormuş bi sorunu yok yani sadece dala lezzetli şeyler istiyor. bi çocuga yemeğini yemeyi reddettiğinde cips çikolata vermek gibi düşünün..

yani dayanamıyoruz evet ama onlar için iyi olanı yapmak zorundayız, bizimki de yemek yerken sürekli geliyordu sürekli usanmadan, başlarda zararlı olmayacak şeyleri veriyordum ama bu alışkanlık haline gelince tamamen masadan vermeyi kestik ne kadar mücadele ederse etsin vermiyoruz o sırada mama kabında da mama oluyor ve vermeyince artık pes edip gidip mamasını yiyor.

bihtersmom

Çok haklısınız tabii onun itiliği açısından başka yemeklere alışmasını istemiyorum ben de teşekkür ederim önerileriniz için

septikbaykus

Eli mahkum yiyecek. açlıkdan ölmeyi göze almadıysa :) yinede böyleyse mamayı beğenmemiştir

bihtersmom

Evet haklısınız gerçekten mamayı da önüne koyduğumuzda kokluyor kokluyor yemiyor başka bir şey uzatınca atlıyor ben de miyavlayınca kıyamıyorum aç kalmasın diye başka şeyler veriyorum bazen :(

Hilakyol

Ac kalirsa oyle bir yerki..

Semra-a

Benim gönlüm aç bırakmaya el vermiyor. Hele ki yavru bir kediye aç kalırsa yer diyemiyorum. yemiş mi yememiş mi diye sürekli kabını kontrol ediyorum elimle yedirmeye çalışıyorum