En İyi Irk Köpek

Anket

Bulldog
(0 oy)
Kangal
(6 oy)
Golden
(10 oy)
Cocker
(4 oy)
pitbul
(3 oy)
Toplam (23 oy)

Köpek irki en iyi hangisi olur kararsizim

7 CEVAP

dollfacepersian

En iyi ırk diye birşey yoktur bence. Sizin yaşam şartlarınıza en uygun olan sizin için en iyidir.

Mesela ilk köpeğiniz olacak ise baskın ırk olan pitbull ve bulldog tercih etmeniz uygun olmaz. Köy gibi geniş arazilerin olmadığı apartman dairesi şehir içi gibi bir yerde yaşıyorsanız da kangal uygun olmaz. Zamanınız az ise golden ve cocker gibi enerjik ırklarda uygun olmaz.

Yani en iyi ırk değil size en uygun sizinle birlikte en mutlu olabilecek ırkı seçmelisiniz

didemkaranfil

Öncelikle hangı ırkın sizin koşullarınıza uygun olup olmadığını bakın büyük bir eve ya da bahçeye sahip değilseniz tercihinizi küçük ya da orta boy ırklardan yana yapmalısınız.

Bence cocker

cakil_18

Labradorlar da çok tatlı oluyor :)

Cesur_Lokum

2 tane Kangalım var ve inanılmaz zeki akıllı köpekler. Bekçilik ev bahçesi büyük arazi vb. Şeyler için uygunlar. Tavsiye ederim

Veranifer

En iyi irk kopek diye bir sey yoktur iyi niyetle SAHIPLENILEN her can kurtarilan her can en iyisidir zaten

Derdedermanim

En iyi köpek ırkı diye bir şey yok sizin standartlarınıza göre köpoek cinsi aramalısınız apartman dairesinde golden besleyemezsin cocker en iyisi olur bu durumda.