Kedim Benimle Mi Yoksa Evde Mi Kalmalı

nisaeroglu

persembe gunu 4-5 gunlugune izmirden antaltaya gitmem gerekşyor ve su an kedimi bırakabilecegim güvendigim birisi yok. birini bulsam bile gözüm arkada kalacak bu yüzden kedimi yanıma almak istiyorum. zaten ailecek baska bi evde kalacagız ve yabancı insan olmayacak. bir sorun olur mu sizce

3 CEVAP

ssedef28

merhaba bence 4-5 günlüğüne kedinizi yanınızda götürmeyin bütün düzeni bozulur strese girer köpek gibi değiller malesef ufak bir alışkanlıkları değişince bile depresyona girebiliyorlar. en fazla 1-2 gün yalnız kalabiliyorlar ama zorlasanız 4-5 gün kalabilir bence. evde yalnız kaldığında yaşayacağı stresten 4-5 gün için gidiş geliş yolu+hiç tanımadığı evde geçirdiği zaman onu çok çok daha strese sokar diye düşünüyorum. komşunuzdan ya da bir akrabanızdan rica edin 2. ve 4. gün kontrol edip mama su tazelemesi yeterli bence

ventricosa

Kediniz ailenize alışıksa bence durabilir biraz da kedinizin karakteriyle alakalı yeni yerler görmeyi seven bir kediyse olabilir diye düşünüyorum ben mesela memleketime ailemin yanına dönerken kedimi de götürüyorum hiçbir problem yaşamıyoruz onlara da alışık olduğu için sürekli koşturuyor oyun oynuyor neşeli gayet ama bazı kedilerde böyle olmuyor mesela arkadaşımın kedisi hiç sevmiyor başka bir yere gitmeyi depresyona girip saklanıyormuş bence biraz karakteriyle ilgili

AlbayFatmanur

Size çok düşkünse,stresli bir kedi değilse, gittiğiniz yerde sizde olacağınıza göre bence götürebilirsiniz.
Sevdiği ve kokusunun olduğu eşyaları da yanınızda götürün.