Hangi Mama Daha İyi Gelişim Sağlıyor?

Merhaba arkadaşlar bir konuda bilgi sahibi olmak istiyorum lütfen tecrübelerinizi benimle paylaşabilir misiniz.
5 aylık yavru kedim var ve gelişimi için ( kaslı , iri ve boyu uzun ) hangi mamayı tercih etmeliyim Balık içerikli bir mamamı yoksa tavuk içerikli bir mamamı kullanmam gerekli ben şuan olarak N&D Ocean Kitten Balkabaklı , Morina balıklı , Karidesli ve Kavunlu Yavru Kedi Maması kullanıyorum . Cevap veren ve fikirlerini paylaşan herkese çok teşekkür ederim

3 CEVAP

ssedef28

merhaba benim kedim de yavruyken nd ocean morina balıklıyla beslendi 1 yaşında kısırlaştırmaya götürdüğümüzde vücudunun çok kaslı yağ tabakasının çok az olduğunu söylemişti veterinerimiz, 3-4 kilo falandı mamadan memnunduk. çok hareketli bir kedi aynı zamanda. kısırlaştıktan sonra acanaya geçtik kısa bir sürede 5 küsür kiloya çıktı şu an ne kilo alıyor ne de veriyor acanadan da çok memnunum ideal kilosuna ulaştı ve tüyleri yumuşacık bebek gibi, dışkısı da olması gerektiği gibi

yumik

Ben de kedim bebekken nd tavuklu narlı vermiştim şu an kısırlaşmasına rağmen uzun ve kaslı. Yavrulukta tavuklu mama daha iyi bence proteini daha yüksek oluyor.

Pia-Nihan

Ben iki kedime de Hills balıklı veriyorum. Tavuklu mamalar tüy sağlığını pek iyi etkilemiyor.