Kedilerimin Tüyü Çok Dökülüyor

Coconutbey

Kedilerimin tüyleri çok fazla dökülüyor uzun tüylü kedimi söylemiyorum bile benim halimden anlarsınız uzun tüylü kedi sorunu çok sıkıntı ama 2. Bir kedi sahiplenmiştim tekir aşıları falan da tamamladım hepsini yaklaşık 7 aylık ama aşırı derecede tüy döküyor ve toplanmıyor tüyleri uçuşuyor tarıyorum sürekli. Bu tüy dökümü için bir ürün var mı işe yarayan evin her yeri tüy içinde felaket derecede suanda

3 CEVAP

ilaydacakir

Normalde nd somonlu kısır kedi maması kullanıyorduk. Brit care’in haircare mamasını da alıp ikisini karıştırıp vermeye başladım bence tüy dökülmesine bayağı etkisi oldu. Yaza girerken bayağı dökülüyordu şu an gerçekten bayağı azaldı ama mamadan mı yoksa tüy dökme dönemini mi atlattı emin olamıyorum. Ama tüyleri falan daha yumuşak bence mama da etki etmiştir

bkttrkn

Bizde aynı durumdayız maalesef cevap veren olursa bende merakla bekliyorum. Ne yaptıysam olmadı çok tüy döküyorlar 😔

ventricosa

Vetoskin kullanabilirsiniz azaltıyor baya tüy dökmesini veterinerlerden alabilirsiniz