Kedim Saldırıyor

Deryaluna

Kedim dışı 5 yaşında 2 ay önce saldırdı ve kisiralstirinca düzelir dediler 2 ay oldu kısırlaştırali hiçbir sorun yoktu dün bı anda kokluyip etrafı dikip saldırdı yine neden olabilir bu şekilde neden yapıyor anlam veremiyorum? Düzelmesi gerekirken yine aynı dün pusetine kapattım öyle yattım ceza verdim ne olcak neyapcam bilmiyorum

4 CEVAP

Sezgek

Kısırlaştırmak da biraz geç kalmışsınız bu süre zarfında bazı davranışları alışkanlık haline gelmiş olabilir ayrıca sizin farketmediğiniz fakat onların çok iyi duyabildiği kokular mevcut şu anda evde 5 yaşındaysa evin çoğu yerini işaretlemiştir o kokuların gitmesi için evi özel spreyler ile silebilirsiniz kedi idrar kokusu önleyici spreyler var o tarz spreylerle evi silebilirsiniz ayrıca 2 ay da hormonlar hemen minumuma inmez biraz daha zaman vermeniz lazım son olarak kediler cezalandırmaktan anlamaz onu pusetine kapatmanız onun daha çok sinir stres olmasına sebep olacaktır gün içinde bol bol yorup enerjisini atarak sinirlenmesine hal bırakmayabilirsiniz ama biraz daha zaman tanımanız lazım ona

Deryaluna

Odamda ne varsa yıkandı sirkeli karbonatlı suyla sildim çok farklı bişey yaptığı hiç yapmamıştı kısırlaştırmadan önce yapmıştı ve bayadir böyle bişey yapmıyordu dün bı anda yine yaptı normal bı saldırma değil benim dediğim ama evet geç kaldım ama o şekilde uyumak yanında sorun uyurken saldirdiginda parçalar beni

ssedef28

kediyi niye pusete kapatıp yatıyosun kendini odaya kapatıp yatsana?? herkes kedi beslemesin allah aşkına

Deryaluna

Evde birtek ben yokum ve benim odamda kalıyor kedi benmi yatiyim yerine pusette sence ? Odaya kapatsam kapılara trimaniyo odam balkona bakiyo camları kapatsam sıcak hava öyle daha saçma degilmi sence yanımda pusetinde yatıyor ve gayette uyuyor sesi çıkmadan ihtiyacı olduğunda çıkartıyorum yemek yiyip tuvaletini yapıp geri koyuyorum sesinde çıkmıyor ki bunu ben sürekli yapmıyorum dün saldirdigi için kapatmak zorunda kaldım bı süreliğine 5 senedir bakıyorum ben kedi neyi nasıl yaptigimida biliyorum sen merak etme bebek gibi bakiliyo ona