İkinci Kedi Alıştırma

Arkadaşlar merhaba sokaktan bir yaklaşık 2 aylık bir yavru sahiplendim evde de 11-11.5 aylık kısır erkek bir kedim var bu arada yeni sahiplendiğimiz yavru da erkek
Küçüğü vete götürdüğümde 15 gün ayrı kalmaları gerektiğini söyledi küçükte bir hastalık varsa bulaşmasın diye aşı içinde küçük olduğu için henüz vurulmadı
5 temmuzda bulduk 500 grdı 15 temmuzda bir daha tartıldı 750 gr olmuş
22 temmuzda aşı yapabileceğini söyledi vetimiz
Şimdi ben bu süreçte box a koyup koklattım eşyaları birbirlerine koklattım
Küçük kedim bir sorun çıkarmıyor büyük kediden de korkmuyor
Büyük kedim ilk kokladığı zamanlar tıslıyordu şimdi tıslaması geçti küçüğün dibine girip kokluyor ve sanki donmuş gib bekliyor pusu hareketi gibi pozisyon alıyor merak ediyor onu
Hiç vurma olmadı
O pusu pozisyonundayken biz ayağa kalktığımızda tıslıyor bize panik oluyor
Böyle günde 10-15 dk bir araya getiriyorum alışırlar mı sizce daha doğurus büyük kedim alışır mı
Bir anda saldırır ayıramam diye korkuyorum öyle durumlarda panik oluyorum çok
Başka ne yapabilirim

4 CEVAP

Bu arada büyük kedimin keyfi yerinde yememezlik yapmıyor yiyor içiyor oyun oynuyor küçük etrafta dolaşınca onu takip ediyor pusu modunda oluyor tıslama yapmıyor tedirgin oluyor ani hareketlere karşı

. ....

Yardım edebilecek biri yok mu :(

Ketonmanya

Merhabalar.

Anlattığınız kadarıyla bence süreç normal seyrinde. Tıslama yoksa, onun yerine merak varsa bu iyiye işaret. Ama siz yine de bir süre yanlarında siz yokken bir araya getirmeyin onları, ne olur ne olmaz. Sizin gözleminizde olsunlar. Baktınız ki saldırı ya da kavga yok, tamamen rahatlayabilirsiniz. :)

Bol patili günler dilerim.