Köpeğim Hiç Cana Yakın Değil

sevdaesra

15 gün önce poddle cinsi bir erkek köpek sahiplendim ama asla kucakta durmuyor hemen sıkılıp atlıyor kendi kendine oynamayı tercih ediyor .henüz 2 ayı biraz geçti komutları anlamıyor otur diyorum yürüyüp gidiyor .mama veriyorum ödül için anlamıyor sadece istiyor ne yapacağımı şaşırdım .küçük olduğu için mi böyle insanları mı sevmiyor ?

3 CEVAP

hellothere

köpeğinizin komutları algılama ve yapma yetisine doğuştan sahip olduğunu zannetmiyorum yavru daha sizin öğretmeniz gerek daha önce eğitilmediyse

blue_hpood

merhaba, köpeğinizle saygı içinde karşılıklı iletişim kurmak istiyorsanız birkaç önerim var. öncelikle onu sadece sevilmek isteyecek bir oyuncak olarak görmeyin, çoğu zaman bundan hazetmiyorlar ve eğer bu sebeple sahiplendiyseniz ciddi olarak başkasına sahiplendirmenizi öneririm çünkü bu bencillik olur. mutlaka onu anlamayı ve daha saygılı bir iletişim kurmayı istiyorsanız kral köpek ailesini önerebilirim. biraz normalin dışında bakış açısıyla karşılıklı saygılı ve ödülsüz cezasız köpek arkadaşlarla anlaşmayı felsefe edinmiş insanlar. uzun vadede çok işinize yarayacağını düşünüyorum, kendilerini instagram ve youtubedan inceleyebilirsiniz.

Cennet29

İnsanlar gibi hayvanlarında hepsnin karakteri farklıdır. Kucakta durmak yada cana yakın olmak gibi bi zorunlulukları yok sevmiyo olabilir sık boğaz etmeyin. Bahsettiğiniz komutları da bi kaç söylemeyle öğreneceğini zannetmiyorum bu bir eğitim ve zamanla vereceksiniz köpek eğitimi videolarından faydalanabilirsiniz