Köpek Karma Aşı Kaç Doz Yapılmalı?

Irmaakk

Köpeğimin iki karma aşısını da yaptırdım ikinciyi yaptıralı 12 gün oldu, bugün veterineri 3. dozu da yaptırmamı önerdiğini söyledi. Sizce yaptırmalı mıyım köpeğe herhangi bir zararı olur mu yoksa aşının koruyuculuğunun artmasını mı sağlar?

2 CEVAP

aslihan_e

Yaşı küçük olduğu için üçüncü dozu yaptırın, köpeğiniz 5-6-7 aylık olsa üçüncü doz gerekmeyebilirdi ama küçük yavrularda anneden alınan maternal antikorlar barınmaya devam ettiği için aşıya etki ediyorlar ve aşının etkisi düşük ve kısa süreli oluyor, o nedenle yavru ne kadar küçükse aşı dozunun sıklığı o kadar artabilir.

MelisRose

merhaba
3 doz oluyorsa köpeğiniz yavru sanırım.
kesinlikle tüm aşılarını yaptırmanız lazım ve karma aşı çok önemli bir aşı.
karma aşı sonrası biraz ateş ve halsizlik olur normal.
yavru köpek doz aşılarını araştırmanızı öneririm. yavrulukta çoğu aşı 2-3 doz oluyor.
vaktini geçirmeden hemen yaptırmalısınız