İdrar Tıkanıklığı

merhaba kedim ceviz de idrar kristalleri oldu 5 farklı hekimle görüştüm sadece 1 tanesi ameliyat önerisi yaptı. Daha önce de olmuştu fakat o zaman böbrek değerlerine bakılmamıştı. Düzenli takviye bol su ve mama ile geçeceğine inanıyorum ben. Ayrıca 9 kg obez bir kedi🥺 diyabette var. Böbrek yetmezliği de var, fakat hekimler onun için düzelir dedi. Aramız da kedisinin kristalleri iyileşen zor durumdan düzelen varsa yazabilir mi 🥺 çok umutsuz olmak istemiyorum. İyi bir bakım ile düzelen çocuklar var ise bana da umut olmuş olur. 4 gündür sonda tedavisi görüyoruz gereken her şey yapılıyor şu an için 😞

2 CEVAP

Magnetar

Tedavilerinin yanında kim ne diyorsa desin, kedinin kuru mama ile olan irtibatını kesin ve yüksek hidrasyonlu konserve mamaya geçin.

Kuru mama yüksek karbonhidrat içeriği nedeniyle hem obezite, hem de böbrek ve idrar yolları için (asla yeterince su içmeyeceği için, bu mümkün değil) tehlikeli bir yiyecektir. Sağlıklı bir hayvan olsaydı pek sorun teşkil etmeyebilirdi fakat sizin kedinizin durumu belli.

Kalitesiz kuru masadan dolayı kristalleşme oluyor ve idrarırını yapamıyor ölüyor.ilk olarak kullandığın mamayı bırak yaş mama ver yada tavuk göğsü haşla püre yapıp suyuyla ver.eczaneden piyolesptyl şurup al yaş mamasını yedikten 5 dk sonra 1 ölçek içir sabah öğle akşam 1 er ölçek yemekten sonra ver 3 güne düzelir şurubu vermezsen ölür