Kedim Strese Mi Girdi

Daha önce başlık açmıştım kedi alıştırma süreci diye
Kedileri günde 10-15 dk olmak üzere 2-3 kere bir araya getiriyorum büyük kedim bir şey yapmıyor küçükte başta kendi kendine oynuyor sonra niyeyse büyük kedimden korkup tıslamaya başlıyor vurmaya çalışıyor o vurunca büyük vuruyor böyle durumlarda ayırıyoruz küçüğü odasına geri götürüyoruz
Büyük kedim onu odaya geri koyduğumuzda onun kapısının önüne gidiyor biraz yüksek sesle miyavlıyor ama kavga miyavlaması değil sesi yumuşak bir şey ister gibi miyavlıyor sonra evin içinde koşmaya başlıyor deli gibi ağzı açık kalıyor
Strese ni giriyor acaba anlamadım

1 CEVAP

Jayfeather

Strese giren kediler genelde hiperaktivite gösterebilir. Bazen de iştahsız olurlar. Size tavsiyem veterinerinize antistress ürünlerini danışıp bütçenize göre değerlendirmeniz olur. Kedilerin birbirine alışma süreci ne yazık ki 1 ayı bulabiliyor. Bu süreçte kedilerin önce kokularını benimsemesi lazım. Koku, kedilerdeki en temel şeydir. Koku sayesinde bizleri ve ortamı paylaştığı diğer canlıları tanıyorlar. Kokuya alışmaları uzun sürer. Doğrudan yan yana getirmemelisiniz ve bolca sabırlı olmanız gerekiyor. Dilerseniz Feliway'in Friends adında bir ürünü de var. İthal ürünler olduğu için biraz pahalıdır ama kedilerin algılayabileceği feromonlar yayan, prize takarak kullanmanız gereken bir difüzör. Kendi kedimde Feliway Classic denemiştim. Uzun süreli kullanımda kedilerdeki stresi azaltmaya yardımcı oluyor fakat süreklilik gerekiyor. Fiyatından dolayı kullanmayı bırakıp antistress ürünleri incelemeye koyuldum. Felikan'ın sitesinde orijinal ürün olarak satılıyor. Dilerseniz bir inceleyebilirsiniz.