Kedi Dikişini Açmış

filliziattc

Merhabalar, kapımın önünde baktığım kedilerden birini barınağa kısırlaştırmıştım. Ama sanırım yanlış dikişten dolayı fıtık olmuş. 10 gün önce normal veterinerde fıtık ameliyatı oldu. İlk önce sargı yapılmıştı ama sargı kaydıgı için tekrar götürdüm bu sefer tayt geçirdiler ancak tayt iyice kaymış gece yatarken tamamen çıkarmış ve şimdi fark ettim dikişinin tekini koparmış. Dikişleri normalde yarın alıncaktı tekrar dikiş atılır mı? Bir de dikişleri hep yara olmuş gibi…

3 CEVAP

naz96

Çok geçmiş olsun. Bence veteriner bi daha baksın. Kedilerde dikiş patlaması çok sıkıntı olabiliyor. Benim diyafram fıtığı ameliyatı olan kedim de dikişleri patlattığı için ikinci ameliyata alınmıştı maalesef ikincisi ağır geldi kaldıramadı. Tabi bu içinde ki dikilerin patlamasından dolayı olmuştu ancak sizin kediniz nasıl bi ameliyat geçirdi bilmiyorum hareket alanını çok kısıtlamak gerek ve başlık takılsa daha iyi olur.

blue_hpood

acilen hekim görmeli ve size söylemediler mi, yara iyileşene kadar başlık takmalı, asla çıkarılmamalı.

filliziattc

Cevap yazan arkadaşlara teşekkür ederim. Bugün veterinerimize tekrar gittik dikişinde bir sıkıntı yokmuş sadece biraz aşındırmış sanırım. Dikişleri alınıp krem sürüldü. 3 gün sonra çıkabilirmiş. Durumu gayet iyi ☺️🙏🏻