Kedim İlk Defa Kustu Biraz Acil!

karamelisko

merhaba kedim neredeyse 1 yaşında bugün sabah ilk defa kustu yaklaşık iki hafta önce gıda alerjisi olabileceğinden mamasını değiştirmiştik balıklı mama kullanırken çok tuy dokuyordu royal canin kısır kümes hayvanlı olana geçtik tuy dökülmesi baya azaldı ve durumu da gayet iyiydi fakat dün yeni aldığım gimcat görsel de ekleyeceğim krakerden 3 tane verdim sadece sabahına kustugunu gördüm daha sonra akşam haşlanmış tavuk yedi ama çok az birkaç saat sonra yine kustu kusmugunda mama veya tavuk parçası vs yok ama tuy yumağı vardı hem sabah hem akşamkinde acaba neden olmuş olabilir kargoda bozulmuş olabilir mi kraker o yüzden midir veya 1 aydır dediğim gibi çok tuy dokuyordu onun bir sonucu mu sabah akşam kusunca yine de çok endişelendim kendi veterinerimize mesaj yazdım fakat hala dönmedi hareketlerinde vs bir gariplik yok ishal vs değil yabancı cisim yuttuğunu da düşünmüyorum çünkü günlerdir yanyanayiz.

7 CEVAP

sevila

İçinde ki tüyleri kusmuş rahatlamıştır sorun yok ödül mamasının içinde tüy yumağı önleyici olabilir ondan dolayıdır korkmayın her kedi arada tüylerini kusar

sevila

Ödül mamasına baktım maltlıymış maltlar tüylerin bağırsaklardan atılmasını sağlıyor iyi bir şey yapmışsınız yani 🙂

ventricosa

Kedi çimi varsa kusturur malt olsa bile kusmaması lazım normalde içeriğine bir bakın bu ürünü kullanmadım ama gimcatin bu serisinden kullandıklarım olmuştu bir problem yaşamadık benim kedim de 1 kere kustu tester mama yediğinde sonra mamanın içeriğine baktığımda kedi çimi olduğunu gördüm maması değişince bir daha kusmadı veteriner de kedi çimi kusturur demişti. Bir içeriğini inceleyin yoksa bozulmuş olabilir ürün bırakın kullanmayı eğer yine de kusma devam ederse başka bir sorun olabilir midesinde

ssedef28

merhaba benim kedim de birkaç kere kusmuştu gimcatin peynirli bir ödül mamasını yedikten sonra kustuğunu fark ettim. bayat vs değildi yeni açmıştım paketi tüy kusmuyordu ama o mamayı yedikten 15-20 dk sonra kesin kusuyordu anladıktan sonra tekrar vermedim

Bir miktar kefir ve yoğurt verin bizim kedimiz de bugün kustu yediği mamadan da olabilir.

ayrıca kuru mamaya bir miktar kantoron da damlatın midesini rahatlatır

karamelisko

kedim aynı zamanda biraz alerjik sanırım balıklı mama vs yediğinde sorun yaşamıştık geçen aylarda sadece tavuklu da sıkıntı yaşamıyoruz bu kraker de sigir etliydi sigir eti de en çok alerji yapanlardan biriymiş acaba o yüzden de mi olmuş olabilir ama sadece 3 tane yemişti onu anlayamıyorum bu kadar etki etmesi normal mi