Kedimiz Karamel'e 1 Ay Önce Kısırlaştırma Operasyonu Yapıldı Ancak Bugün Kusmaya Başladı

Kedimiz karamel'e 26 haziran da kısırlaştırma operasyonu yapıldı ancak bugün kusmaya başladı Veteriner mama değişikliği yapmamız gerektiğini söyledi Pro Plan ve N.D önerdi hangisi daha iyi...

13 CEVAP

İyi mama olarak değil, kedinizin ihtiyacına göre mama olarak düşünmekte fayda var. Pro plan kötü bir mama değil. Kötü bir mama reklamla bu kadar satamazdı. İki mamayıda kullanmış biri olarak kediniz hareketliyse ND, hareketsiz bir kediyse proplan tavsiye ederim. Mamaların etiketlerini okuyorsanız farkedeceksiniz ki ND mama protein oranı daha yüksektir. Kediniz burdan alacağı proteini kullanamazsa yani fazla gelirse ilerleyen yaşlarda üriner sistemde böbreklerde taş gibi sorunlarla uğraşabilirsiniz. O yüzden veterinerinizin önerilerini dikkate alınız.

blue_hpood

satmak için elbette dayatıyorlar:) acana, orijen veya nd önerebilirim.

Ozlemkopuk

Proplanin içeriği hiç temiz bir mama değil fakat reklamı iyi yapılan bir marka olduğu için bicok insan tarafından tercih ediliyor anlamadığım bir şekilde. sanirim insanlar içeriğine bakmıyor. Kesinlikle fiyatını haketmiyor onun fiyatına çok daha iyi mamalar var birazcık araştırıp bulabilirsiniz

Pro plan önermesi biraz tuhaf içeriği iyi bir mama değil
İkisinş karşılaştırınca nd daha iyi bir mama

biz 4 yıldır optimeal kullanıyoruz ama pro plan diye direttiler klinikte oysa ki pro planın iyi olmadığını da söylüyorlar etraftan kafamız karıştı

Benim kedimde yaklaşık 1.5-2 ay önce kısırlaştı
Kedim çok seçici olduğu için birçok mamayı beğenip yemedi
Pro plan kısır yemeye başladı vete danıştım ileride taş yapar bu dedi içeriği kötü dedi kesinlikle yedirme dedi
Carni vet yiyor şimdi
Hem içeriği temiz hemde yerli üretim

Optimeal'den biz hep memnunduk ama pro plan içeriği o kadar da iyi değilmiş etraftan pro plan taş ve böbrek yetmezliği yapar diyorlar carni vet linki var mı?

daha iyi mama bazında bir de exclusion varmış N&D baya pahalı kafamız iyice karıştı

Ozlemkopuk

Brit care önerebilirim çevremde kullanan çok kişi var oldukça memnunlar bende yeni geçiş yaptım içeriği yeterince güzel.2 kg fiyatı 600 lira indirime girdikçe daha uygunada bulabilirsiniz

kedimiz karamel son derece hareketli veterinerimiz exclusion da iyi bir mama ama pro plan, ve N.D diyor hal böyle olunca kafamız iyice karıştı.

Brit care etraftan ishale sebep olabilir diyorlar kafamız iyice karıştı

Trifane

benim kızım 7 yaşında biz dönemsel olarak N&D tropikal ve Hills kullanıyoruz. Çok şükür bir problem yasamadık. Proplan da kullandık asırı kilo yaptı bizimkinde. O sebeple N&D ile yolumuza devam.

Dönüşümlü olarak kullanıyorsunuz demek ki hills kuzulu biz de denedik ama hills de iyi bir mama hal böyle olunca pro plan, hills mi, exclusion mu, n.d mi kafamız iyice hepten karıştı