Kedilerim Nd Mamada Kilo Aldı

Merhaba 3 kedim( 5,2 ve 1 yaşlarında kısırlar) bulunuyor nd 10 kg kısır kedi maması almıştım 2 ayda 10kg mamayı bitirdiler normalde daha az yiyorlardı ve göbeklerinde belirgin bir yağlanma oldu nd daha kaliteli bir mama olduğu için geçmek istemiştim ancak hem bu şekilde kilo almaları hem de çok fazla yemeleri beni endişelendirdi kedilerim enerjik değiller geçebileceğim daha ekonomik ve içeriği temiz bir mama önerebilir misiniz

6 CEVAP

ssedef28

benim kedim de kısırlaştıktan sonra baya kilo aldı 3küsür kilodan 5-6 kiloya çıktı serbest beslememe rağmen şu an kilo alması durdu mama kabında sürekli maması oluyor ama canı istediğinde gidip yiyor ortalama 1 çay bardağı kadar yiyor günde. mama paketlerinin arkasında kilo ve yaşa göre verilmesi gereken gram yazıyor ölçülü verirseniz kilo almazlar hem de mama daha uzun süre gidebilir. daha uygun mama olarak royal canin, bozita önerebilirim kedim de bir süre onu yemişti diğer markalar hakkında bilgim yok malesef

ssedef28

merhaba 3 kediye 2 ayda 10 kg mama gitmesi gayet normal önceden aç kalıyorlardı demek ki

Yorumunuz için teşekkür ederim Veterinerimiz kilolarını ve kilo artışlarını takip ediyordu 2 ay içerisinde hepsinin kocaman göbeği oldu aç olduklarını nasıl anlayabilirim? ya da mama öneriniz bulunuyor mu bütçem şu an için nd mamaya yetmeyecek belli ki

ssedef28

bozita içerik olarak royal caninden bir tık daha kaliteli ve daha uygun

Yaşı büyük olan 2 kedimi kısırlaştıralı 1 yıl oldu işlem sonrası kilo artışı yaşamamıştık normalde 4-5 kahve fincanı kadar mama koyuyorum 2 günde anca bitiyordu nd de bir günde bitirdiler haliyle normalden 2 kat fazla yemiş oldular reflex yiyorlardı ancak reflex içerik olarak kötü dendiği için bırakmıştım spectrum denedim ancak sevmediler önerileriniz için teşekkür ederim

Ozlemkopuk

Brit care önerebilirim içeriği kalite olarak neredeyse nd ye yakın ve fiyat olarak çok daha uygun