Kedim Son Zamanlarda Kusuyor

Miusova

Selamlar, 1.5 yaşında dişi kısırlaştırılmış bir minnoş sahibiyim. Kedim son 3 gündür (özellikle gece) birden uyanıp kusuyor, fakat ne iştahında ne de hareketinde herhangi bir sorun yok enerjisinden bir şey kaybetmiyor maşallahı var:) 7 gün önce anal kese iltihabı nedeniyle veterinere götürdük ve iğneli antibiyotik tedavisine başladık, 2 günde bir antibiyotik iğnesi vuruyoruz. Bu kusmalar antibiyotik iğnesinin yan etkisi olabilir mi? Bir de geceleri vantilatör karşısında uyuyoruz haliyle kedimizde bizimle uyuyor, vantilatör çarpma ihtimali var mı?(en düşük kademede çalışıyor)

2 CEVAP

aslihan_e

Antibiyotiği mide koruyucu ile yapmalılar mutlaka, mideleri zarar görebiliyor ancak kesin ondan mıdır bilemeyiz. Mutlaka veterinere götürüp kontrol ettirin, sık kusma kedilerde çok tehlikeli bir belirti olabiliyor. Enerjisinde iştahında kayıp olmaması kediler için her şeyin tamamen yolunda olduğunu göstermez. Onlar gittiğinde zaten yolun sonuna gelmiş olabiliyorlar. Sizi korkutmuş gibi oluyorum ama şu hayatta beni en çok korkutan şey kedi kusma sesidir çünkü çoğu kedim kusma belirtisi ile başlayan çeşitli hastalıklar yüzünden vefat etti, bunu söylüyorum çünkü önleminizi almanız gerektiğini düşünüyorum. . Vantilatör çarpması olduğunu asla düşünmüyorum çünkü kedilerim sürekli en yüksek kademe vantilatör önündeler, üstüne gece klima önündeler, kolay kolay vantilatör çarpmaz kediyi, kuş olsa evet riskli olurdu.

SevimliCadi

Bazen antibiyotik yan etki yapabiliyor, kusma da olabilir. Yine de emin olmak adına veterinerinize bir danışın, derim.