Kısır Kedim Yavru Mama, Yavru Kedim Kısır Mama Yiyor🥲

GizMu

Merhabalar, şöyle bi sorum var gerçi okuduğum şeyler de oldu bunla ilgili ama yine de danışmak istiyorum🙏🏼yeni sahiplendiğim 3-4 aylık yavru dişi kedim var bir de 3 yaşında erkek kısır kedim var. Evde olduğum zamanlar beslenmelerini ayarlıyorum ama iş tatil vs gibi sebeplerle ev olmadığım zamanlar olabiliyor ve bu süreçte de özellikle büyük kedim devamlı yavru kedi mamasını yiyor. otomatik mama kabı sistemi var kameradan izliyoruz küçük kedi mama kabına yaklaşınca mamayı döküyoruz o sırada büyük kedim hemen mamayı kapıyor 🥲. Tabi muhtemelen yavru kedi de kısır mamayı yiyor aç kaldığı için . Benim burda asıl merak ettiğim, bu durum böyle 2-3 ay daha devam etse sorun olur mu? Sonrasında 6-7 aylıkken dişi kediyi zaten kısırlaştıracagız. Ve ortak mamaya geçiş olabilir diye düşünüyorum. Ama bu 3 aylık süreçte ara ara bu olayların olması kediler açısından Ciddi bir soruna yol açar mı ?

Şimdiden teşekkür ederim

1 CEVAP

Ozlemkopuk

Yavru olan kedinin kısır mama yediği için gelişimi yavaşlar kısır kediniz ise yavru kedi maması yediği için hızlı kilo alabilir. Bence günlük iş için yalnız birakiyorsaniz gitmeden ikisinide doyurun mamalarini kaldırın 10 saat aç kalmaları daha iyi onlara uygun olmayan mamayi yemektense. Ben 12 saatte bir besliyorum kedimi alıştı herhangi bir sorunda yaşamıyoruz