Cat’s Best Ökoplus Doğal Kedi Kumu

felishuman

Merhabalar. Bir süredir kum arayışındayım ve en son karşıma bu kum çıktı. Ürün tanıtımıda yazanlara göre normal kumlarda aylık 21 kg kullanmak gerekirken bu kumdan 2.1 kg kullanmak yeterli oluyormuş. %100 doğal olması ve çevreye hiçbir zararı olmaması hoşuma gitti. Köknar ve ladin ağacından elde edildiği yazıyor. Çam peleti tarzı bir şey midir? Kullanan arkadaşlar yorumlarını yazarsa sevinirim.

20 CEVAP

Ben kullandım ve bence o kadar kötü ki iki günde bir bütün kumu atıp yenisini döktüm kürekle almak için uğraşamadım ve bu yüzden 2 hafta bile dayanmadı. Ayrıca kokuyu asla engellemiyo hatta kendine has bir kokusu da olduğu için bütün ev iğrenç koktu.

dollfacepersian

@felishuman

Sadece kumu yalayıp tutarlarda mı zararlı oluyormuş? Oğlumun ayağına nerdeyse hiç kum yapışmıyor da. Bentonit kumu uzun zamandır kullanıyoruz ve baya alıştı. Bu ve fiyatının bütçemi aşması sebebiyle bentonit kum kullanmaya devam etmek istiyorum da:(

felishuman

@dollfacepersian Evet, yaladıklarında sıkıntı olabiliyormuş. Bentonit kumlardan çıkan tozların zararını da biliyoruz. Ama ben yine de bu ürünü kullanmaya başlayacak kadar cesaretlenemedim henüz:) Süper olduğuna dair yorumlar görsem kullanabilirdim:) Fiyat konusu benim için de sıkıntılı, denildiği kadar uzun süre gitseydi ekonomik olabilirdi.

felishuman

@dollfacepersian Ben de bentonitlerin toz olayını ve kedilere zararını öğrendiğimden beri açık/yarı açık tuvaletlerden yanayım. Böylesi daha sağlıklı dediğiniz gibi.
Çok teşekkürler iyi dilekleriniz ve yorumlarınız için. Umarım hepimiz istediğimiz ayarda kum bulup bu arayışlara son veririz artık:)

felishuman

@SelenUrl Çok teşekkürler