Kedinizi Misafir Çocuklarından Nasıl Koruyorsunuz?

21gumus

Herkesin başına gelmiştir misafir çocuk illeti. Eve çocuk geldiğinde kedimin başında duruyorum çünkü onu fazlasıyla rahatsız ediyorlar ama haliyle her an yanında kalamıyorum ve çocuklar bu ufacık anda bile kedimin başına üşüşebiliyor. Kedimde cins kedi olduğundan pati atma, ısırma gibi alışkanlıkları yok yani keşke yapsada rahatsız olduğunda kendini savunsa diyorum ama elden bir şey gelmiyor. Ayrıca kedimi saatlerce odaya kapatmakta istemem oda bunalıyor, sıkılıyor. Siz bu gibi durumlarda ne yapıyorsunuz öneride bulunursanız çok sevinirim 🐾🎀

4 CEVAP

ssedef28

merhaba ben arsız çocuklar geldiğinde odaya kapatıyorum yoksa yüksek sesle bağırarak kedimi kovalıyorlar ailesi de dur yapma falan demeyince mecbur kalıyorum. odadayken de hiç sesi çıkmıyor uyuyor misafirler gidene kadar. sizin kediniz de miyavlayıp çıkmak istemiyorsa odada birkaç saat yalnız kalması en sağlıklısı bence yoksa stresten etkilenip size karşı genel tavır hareketleri de değişebilir

ventricosa

Ben de odaya kapatıyorum bazı çocuklar hiç anlamıyor oyuncak gibi sıkmak istiyorlar kedim de yabancıları pek sevmiyor mesafeli davranıyor inatla sevmek isteyenlere de tıslıyor şimdi tıslar kendini savunmak ister sonra çocuklar bize saldırdı diye ağlar diye açıkçası kedimi onlardan korumak için odaya kapatıyorum mamasını suyunu koyuyorum oyuncaklarını koyuyorum kendisi de yabancıları sevmediği için rahat ediyor

ssedef28

misafiri de çocukları da hiç sevmem bu yüzden çocuklar değil koskoca insanlar bile evime geldiğimde kedi saldırır mı ısırır mı ben korkuyorum odaya kapatsan olur mu gibi saçma sapan konuştukları için en başından beri böyle yapıyorum her misafir geldiğinde değil tabi belli başlı kişilere sadece:D kedim de uslu uslu uyuyor çok şükür

21gumus

@ventricosa @ssedef28 Bende odaya kapatmak zorunda kalıyorum fakat bizimki odada kalmayı hiç sevmez, dışarı çıkmak ister. Bazen odaya koyduğumda saatlerce uyuyor o zamanlarda benimde içim rahat ediyor fakat genelde hep dışarı çıkmak istiyor bende sanki onu hapsediyormuşum gibi hissediyorum ama çıkartsam hiç rahat edemeyecek onuda biliyorum özelliklede son zamanlarda bu durumu çokça yaşadığım için canım sıkılmaya başladı maalesef :/