Evden Kuşları Nasıl Uzaklaştırırım?

Jean

Arkadaşlar yeni bir eve taşındım. Dün evdeki ilk günümdü ve kuşların sesinden dün gece uyuyamadım. Benim uyumamam önemli değil de kedim onlar cama kondukça saldırmaya çalışıyor. Şu anda sadece bir camda file var diğerlerine yapamadık, daha doğrusu yapmaktan çekindik pimapen delik deşik oldu ve ev sahibinin bunun cezasını benden çıkaracağına adım gibi eminim diğer camlara sineklik yapmayı düşünüyorum onda 4 yer delinip vida takıldığı için sorun olmaz da şöyle söyleyeyim size kedimin odasına file takmak için 56 yeri delip vida taktık, kedime kurban olsun da ben de onun için çabalıyorum zaten ama ev benim değil. Neyse konuya geleyim. Bir cama tek file taktım ve ha bire kuş geliyor, kuş sesi bitmiyor ve kedim ha bire cama atlıyor. Diğer camlarda da durum şu an aynı ama onlar açık değiller çünkü file ya da herhangi bir koruma yok. Ama sineklik takınca onları da açacağım fakat sinekliklerin tülü biliyorsunuz ince oluyor ve kedimin kuş kovalerken yırtmasından korkuyorum sizce ne yapmalıyım? İnternetten baktım kuş kovmak için birkaç şey satılıyor da bunlar kuşlara zarar verir mi? Onlara da kıyamam. Zarar vermeden evden uzaklaştıracağım bir şey istiyorum ya da sineklikte koruma sağlanması için ne yapmam gerekir diye öneri almak istiyorum sizlerden. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

4 CEVAP

Nisanmia

Camların önünü doldurabılırsınız kuşların gelemeyeceği şekilde ya da cd koyabılırsınız kuşların gelmemesı için

Poki

Pencerelerinizin önüne 'rüzgar gülü' alıp sabitleyebilirsiniz bantla veya vantuzlu bulursanız daha kolay olur. O döndükçe kuşlar gelmiyor genelde. Kırtasiyelerden, internetten veya pasaj tarzı yerlerde bulabilirsiniz.

Poki

Tabii kedinizin dikkatini daha çok çeker mi bu bilemiyorum, başka bir alternatif daha iyi olabilir belki o zaman.

Jean

@Nisanmia onu düşündüm ama rüzgardan dolayı doldurduğum şeyler düşebilir