Kedim Isırıyor

Ciko73

Kedim 4 aylık ben uyurken ayaklarımı gelip ısırip kemirip oynamaya başladı son zamanlarda böyle bı huy olustu. eskiden peluş oyuncagini veriyordum hemen onu isirsin diye fakat onlada çiftleşme hareketleri yaptığı için vermiyorm . Bu isirmalar ne zaman geçer. Kısırlaştırma icjnde çok erken

2 CEVAP

aslihan_e

4 yaşındaki kısır erkek kedim hâlâ kalkmamı isterse ısırıyor, onun tam geçme zamanı şudur diyemez kimse ama çiftleşme amaçlı yapıyorsa o ancak kısırlaşınca düzelir. Bazılarının kedisi de kısırken bile yapıyormuş, izin vermeyin, alışkanlık kazanmasın. Odanızda uyumayacak yaramazlık yaptığında çıkaracaksınız ama çok ağlarsa psikolojisi bozulabilir tabi ki. Bazen de 4 aylık kedilerde öyle bir cinsellik merakı oluyor geçebiliyor, peluşa izin vermemeye devam edin. Azarlayın öyle yapınca, hayır şeklinde sert konuşun yani, yapmaması gerektiğini bilsin. Mesela yanında kardeşi olsa ona yapar ama siz sürekli kızarsanız o davranışı bırakırlar. Siz onu uyarın sürekli. Yastıkla ittirin kovun öyle yapınca, kızın. Elinizle itmeyin. Bir kedi bir şeyin suç olduğunu öğrenebiliyor, sizin eğitmeniz gerekli.

Sabisim

Aslıhan hanımın dediği gibi benim kedimde kısır 4-5 yaşlarında ama bazen gece ben uyurken bana kafayı takıyor gelip gidip ayağımdan ısırık alıyor uyanmam için. Yataktan yere bırakıp kızsam bile boomerang gibi geri geliyor. Sabahlarıda beni uyandırmak için gelirde ben uyanmazsam yine ayağımı ısırıyor. Heralde ayak ısırınca tepki veriyoruz kesin uyanıyoruz ya bunu anlıyorlar o yüzden yapıyorlar.