Kedim 7 Haftalık Oldu Ama Hâlâ Kuru Mama Yemiyor

CalicoMia

Kedim 7 haftalık oldu ama hâlâ kuru mama yemiyor ve kumun yerini bilmiyor gidip yapmıyor biz koyarsak yapıyor bu durum düzelir mi büyüdükçe ne zaman kuru mama yemeye başlar?

4 CEVAP

Sezgek

Kuru mama yemeyi istememesi normal bir kaç hafta daha tanıyın kuru mamayı direkt vermeyin yaş mamanın içine katın yavaş yavaş yaş mamayı azaltarak alıştırmaya çalışın tuvalet içinde kuma koyun patikleri ile kazma hareketi yapın mümkünse kuma işemesini sağlayın ki kokusu sinsin alışacaktır merak etmeyin

Sezgek

Evet zor geliyordur ona şu an mamayı kırmak küçük daha bir kaç hafta daha tanıyın kumuna da gitmemesi çok normal ben de kızımı ilk zamanlar tuvaletine taşıyordum zamanla ona da alışır

CalicoMia

Kuma koyunca tuvaletini yapıyor ama kendisi gitmiyor bilmiyor hâlâ sanırım küçük hâlâ bunun için mamayı kırabiliyor ama yemiyor istemiyor ama kuru mama yemesi gerekiyor :(

CalicoMia

İnşallah alışır teşekkür ederim cevabınız için🙏