Kedim Kuru Mamayı Kuru Yemiyor

Venusss33

Kedim kuru mama yemiyor diye sıcak suyla ıslatıp yumuşayana kadar bekletip veriyordum fakat böyle vermeme alıştı yavru mamasını ıslatarak veriyorum günde 3 öğün düşünün ne yapabilirim alışması için

2 CEVAP

aslihan_e

Yumuşak mamanın içine az az kurudan koyup zamanla miktarı arttırarak sonunda tamamen kuraya geçebilirsiniz. İşe yaramazsa iyice acıkmasını sağlayıp, mesela sabah hiçbir şey vermeden öğlen bir tane bir tane yedikçe yenisini koyarak yemesini sağlayın. Yemezse oyuncakmış böcekmiş gibi önüne atın parmağınızla oynayın falan dikkatini çektirin. Bir tane bir tane yerse bir müddet sonra iki tane iki tane sonra üçer tane falan şeklinde zamanla alışıyorlar.

Venusss33

Denicem teşekkür ederim