Kediye Radyoopak Maddeyle Röntgen

ecemyuce

Arkadaşlar kedinize hiç radyoopak maddeyle röntgen çektirdiniz mi? Kedimin kusma problemi var bağırsağında ya da midesinde tıkanıklıktan ya da gastritten bahsediyorlar onun için radyoopak madde ya da endoskopi konuşuluyor yardımcı olursanız sevinirim.

3 CEVAP

Mini2019

röntgen işin basit yönü. içirdikleri o madde hem yanıltıcı sonuç verebiliyor, hem de bir operasyon gerekecekse, veterinerleri çok zorluyor..
kusma nasıl bir kusma ? ne kadar zamandır var. mama yiyor ve tuvaletini yapabiliyor mu ?

ecemyuce

İştahı yok ve tuvaletini de duphalac kullanınca yapabildi. Mama yedikten birkaç saat sonra kusuyor ama bulantı önleyici işe yaradığı için yabancı cisimden şüphelenmiyorlar. Tüy olabilir diye malt veriyoruz sürekli ama iştahsız olduğu için ağzına tıkmak zorunda kalıyoruz

ecemyuce

Kedilerde kolonoskopi diye bir şey yok mu?