Yoğun Tüy Dökümü

2 evladım var birisi erkek birisi dişi.. yoğun tüy döküyorlar şöyle ki kucağıma aldığımda her yerim tüy oluyor elimi dokunsam topakla tüy geliyor kesin çözüm aldığınız bir öneriniz varmı acaba..?

2 CEVAP

kayaburcu

Mevsim geçişlerinde çok fazla tüy döküyorlar ben kedime biofelline b plus kullanıyorum ve sık sık tarıyorum tamamen geçmiyor ama büyük oranda azalıyor diyebilirim

aslihan_e

Şu sıra kedilerin tüy dökme zamanı bence, evdeki tüm kedilerim tüy döküyor, bizimkilerin anormal zamanda tüy döktüklerini görmedim yani beslenme şekillerinden hepsinde birden oldu diyeyim. Sanırım mevsim normali üstündeki sıcak havalar hayvanları etkiledi. Her gün tarayın kedinizi, güzel bir tüy toplayan tarak olması gerekli. Malt macunu da ihmal etmeyin şu dönemde. Onun dışında tüyleri sağlıklı olsun diye ekstra vitamin almaları dökümü arttırabilir, sadece macun ve omega takviyesi yapabilirsiniz ama o tüyler dökülecekse yine dökülür.