Lütfen Cevapp???

yumipili

kedim astım ilacı kullanıyordu. kullanmaya devam ediyoruz ama bugün sabahtan beri öksürüp duruyor böyle öhö diyor balgam atar gibi kesiliyor. biraz vantilatörün önünde durmuş, durduk yere olduğu için bununla alakalı olabilir mi? hırlıyor böyle içten bi şeyi var ama ilacı da kullanıyoruz neden olabilir lütfen cevap verin???

3 CEVAP

aslihan_e

Belki enfeksiyon oluşmuştur, bu durumda veterinere danışmanız gerekli, ultrason çektirirseniz enfeksiyon olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Vantilatörler kedilere pek zarar vermiyor, yıllardır onlarca kedi baktım, hiçbiri vantilatör önünde kaldı diye sorun yaşamadı ki biz aylarca hiç kapatmayız. Evde sigara içen varsa, yanında temizlik yapıldıysa, çamaşır katlandıysa (O zaman tozlar çok çıkıyor), parfüm sıkıldıysa etkilenmiş olabilir. Veterinere danışın, belki ilacını değiştirir veya ek ilaç yazar. Tabi astımlı kediler için hırıltılı öksürük krizleri normal olabilir ama alt solunum yolu enfeksiyonlarına yatkın oldukları için de enfeksiyon oluşma ihtimalini düşünmek gerekiyor. Tabi basit bir burun tıkanıklığı yaşamış da olabilir, o zaman da öyle öksürürler, öksürürken balgam da çıkarabilirler, zorlayınca ister istemez çıkarıyorlar. Bazı astımlı kediler de zamanla çok iyiye gidiyor, sonradan turp gibi olup belki ayda yılda bir, çok nadiren öksürük krizi yaşayan kedilerim oldu. İnşallah sizinki de düzelir.

yumipili

çok teşekkür ederim klinik kapalıydı bugün yarın hemen randevu isteyeceğim en erken ne olursa diye inanın 2 günüm zehir oldu başka yere de gitmek istemedim şimdi bu hastalığı vardı bunu yaptırdık diye bilmiyorum ama korkutucu bi durum

Cennet29

Kediniz soğuk almış olabilir benim kedimde camlar açık olurda cereyanda kalırsa hırıltılı nefes almaya başlıyo bence vantilatör çarpmış. Astımlı olduğu içinde ekstra rahatsızlık çekiyodur bencede bi baktırın ilerlemesin