Kedim İçin Şampuan Önerisi Alabilir Miyim? ?

Pnrdogan

Kedimin ilk kez banyosunu yapacağız önceden kuru sampuan kullandım çok kötü geldi. Doğal kokusuz zarar vermeyen bir sampuan arıyorum. Kedim beyaz uzun tüylü. Beyaz kedilerin özellikle cilt hassasiyeti var. Önerileri bekliyorum teşekkür ederim.

16 CEVAP

ssedef28

cilt hassasiyeti varsa daha hassas davranıp hiç yıkamamanız gerekiyor niye yıkamaya çalışıyorsunuz?

Fistikpasa

Kediler yıkanmaz.

Cennet29

Ztn kendilerini temizliyolar yıkamanıza gerek yok illa bembeyaz ışıl ışıl olması gerekmiyor bence

Magnetar

Kimse size zehirliyorsunuz demiyor ama soğangiller kediler için toksiktir. Bu bilinen bir gerçek. Tamam küçük miktarlar bir şey yapmaz ama sirke nedir asıl? Asetik asidi cildinizde kullanmanızı tavsiye ederim, emin olun pamuk gibi olacaksınız.

Kusura bakmayın ama illa ki yıkanması gerekiyorsa kediler için özel olarak formüle edilmiş şampuanlarla yıkanması daha doğru. Kocakarı ilaçlarının çok şahane olduğunu düşünen varsa, kendinde denesin önce.

ssedef28

sarımsak kediler için zehirli. napıcağınızı şaşırmışsınız artık rahat bırakın hayvanları

blue_hpood

toprakla fazla uğraşıyorsa nemli bezle silmeye çalışın. suyu seviyorsa elbette suda vakit geçirmesini de sağlayabilirsiniz, illa şampuana gerek yok fakat çok çok kirliyse kediler için özel formüle edilmiş şampuanlar gerekir.

tengrist

Ilık suyla ıslattığınız bezle silerseniz daha iyi olur kediyi yıkamayın lütfen.

AlbayFatmanur

Özel bir durum doğduysa o sebeple yıkamak istiyorsanız kesinlikle tüylerine iyi gelecek, içinde zararlı bir madde olmayan benim gözlemlerime göre cleapet. Kozmetik değildir, vegandır, kimyasal içermez. Şu an da tüy küsmesi problemi nedeniyle, bu markanın ürünlerini kullanıyoruz. 1 yılın sonunda gerçek bir çözüm bulduk sayelerinde. Bi araştırın derim.

Kendinizi yıkamak yerine, bir 500ml suya 1 yemek kaşığı sirke ve 1 dis sarimsak (ufak dogranmis )koyun, 2 günde bir onunla silin kokusunu sevmez ve istemez ama hijyeniktir, tüylerini parlatır, tozlu pisliği gider. Tabii siz bilirsiniz ben böyle yapıyorum.

Sarımsakla zehirlemiyoruz suyuna ufak bir diş koyiyoruz ne alaka anlamadan ön yargı sizinkide ne bu yaaa

Foxx

Kedilerin yıkanmasına gerek yok ancak tüy ve cilt problemi olduğunda kullanmak üzere Novomed şampuanı deneyebilirsiniz.

Buraya gelip cevap yazanda hata zaten kocakarı ilacıymış mal mısınız siz sirkeyi direk dökün mü dedim ben doğru düzgün okuyun yaz8yı terbiyesizlik bu sizin ki, 1 şise suya neredeyse 1 litreye yakın en az 500ml suya 1 yemek kaş8ğı ekleyin diyorum. Alında sirkeyi kafasına mı dökün diyorum. Saygısız cevaplarınız çok ayıp yaa uygulamasak yazmayız buraya araştırın bı inceleyin. Koca karı ilacıymış.. Terbiyesizler

Venusuranus

Kedinizi neden yıkamak istiyorsunuz n sağlık sebebiyle değilse tavsiye edilmez

Pnrdogan

Evet biliyorum yıkanmamasi gerekir fakat toprakla çok uğraşıyor tüyleri kirleniyor o nedenle düşündüm

Pnrdogan

Wet wipes almayı düşündüm