Kedim Benden Soğudu?!

Kedimi 2 aylıkken sahiplenmiştim. İlk birkaç ay kucağımdan asla inmiyordu oturduğum gibi gelip kucağıma yatıyordu. Daha sonra benden uzaklaştı. Ergenliğe girdiği için diyeceksiniz ama şöyle bir şey var evde bir tek bana gelmiyor. Sürekli annemin kucağında. Acaba istemeden bir şey mi yaptım onu soğutacak diye düşünüyorum. Kedim şu an 1 yaşında ve durum hala öyle. Evde kimse kedileri sevmediği için tüm sorumluluğunu ve masraflarını ben üstlendim, ne zorluklarla kısırlaştırma ameliyatı yaptırdım... Bunca emeğin sonunda benden uzaklaşması üzüyor:/ Size de kediniz böyle mi davranıyor?

7 CEVAP

Roza23

Valla tam olarak aynısını yaşadım. Beni evde istemiyor resmen. Yatagimi dahi o sahiplenmiş durumda. Annemin kucağından inmez ben yanindan geçerken pati atar ısırır. Ama boyle diye bırakacak halimiz yok. Kolumu da yırtsa arada yüzümü de çizse biraz sevip kaçıyorum. Elmayı seviyoruz diye elmanın bizi sevmesi şart mi?

felishuman

Kediler değişik canlılar ya gerçekten.. Kuzenimde kalırken bir kedisi vardı, ben de o zamanlar kediler tarafından birkaç kez zarar gördüğüm için bütün canlılardan bir süre uzak durdum(kediler tarafından bolca patilenip sürekli hastanede kuduz aşısı yaptırmak zorunda kalan çocuk travması). Ama manyak kedi peşimi bırakmıyordu, sabah odanın kapısında nöbet tutuyordu üstüme atlayıp ayaklarımı cırmalamak için:( Hiçbir ilgi göstermediğim halde en ufak hareketimi oyun algılıyordu:D Siz de çok peşinde dolanmayın derim. Özler gelir yanınıza:)

Toscana

benim kızım çiçekte oğullarımı sahiplendi okuldan gelme saatlerinde pencerede kapı da bekliyor ben kızarsam çocuklarıma gelip beni ısırıyor ☺

Mariana

Anneniz eğer bütün gün onunla zaman geçiriyorsa ben normal karşılıyorum bunu, benim kedimde annem bende bir ay kaldığında bütün gün evde onunla olduğu için hep ona gidiyordu :) zamanla yine bana yöneldi

Cathorn

benim kedim de babamla çok fazla zaman geçirmemesine rağmen hep onun etrafında dolanıyor sürtünüyor :)

calymath

Kısırlaştırmadan evvel mi ilişkisini kesti, sonra mı?
Oyun isteği nasıl, ya da yabancı kedilere ilgisi..?

@calymath kısırlaştırmadan önce de bu durumdaydı sonra da bu şekilde. Benimle sadece oynuyor. Dışarı salmadığım için diğer kedilere karşı nasıl tepki verir bilmiyorum ama kafesteyken kedilere tısladığını görmüştüm.