Kedim Daha İki Aylık Ve Çok Fazla Isırıyor Bunu Nasıl Önleyebilirim

aşısı yapıldı, oyuncaklara teşvik de ediyorum ama gelip elimi ve ayağımı ısırmaya devam ediyor

5 CEVAP

Heiter

Yavruyken oluyor öyle. Kesinlikle izin vermeyin yoksa büyüyünce önünü alamazsınız. O şu anda, bir kediyle nasıl oynuyorsa öyle oynamaya çalışıyor sizinle. Mutlaka ses tonunuzla "hayır" dediğinizi belli edin. Göreceksiniz büyüdükçe bu davranışı gidecek. Aksi takdirde, yetişkinken ısırdığında acısı daha şiddetli olacaktır. Doğrudan elinizle veya ayağınızla oynatmayın. Olta, oyuncak gibi şeylerle oynatın mutlaka.

Elifoo

Ben dahil buradaki herkes yavruyken isirmasina izin verirsen ilerde onunu alamazsin diye yorum yapiyor. Ben de oyle dusunuyordum ama Mico su an 8 aylik, isirmasina cok fazla bir sey demedigim halde yavas yavas birakiyor bunu. Bir sey dememekten kastim kizmiyorum ya da bagirmiyorum. Komik gelecek belki ama normal bir cocukmus gibi yapma annecim bak aciyor falan diyorum. Hatta bazen cidden canim acirsa ya ama bak noldu falan diyip uzulmus ayagina yatiyorum (ya da cidden uzuluyorum djjdj) ciddi anlamda su son 1 aydir isirmasinda azalma var. Belki sizin de biraz sabretmenize ya da kedinize duygularinizi tam olarak yansitabilmenize ihtiyaciniz vardir bi de oyle deneyin isterseniz :)

Aycadgnl

Benim kedim de çok fazla ısırıyordu . Kızmakla ya da ses tonu değişikliğiyle maalesef olmadı . Ancak kediler yüzlerine üflenmesinden hoşlanmaz ısırınca yüzüne üfleyin diye İnstagramda bir yerde görmüştüm . Uyguladım her ısırdığında yüzüne üfledim başlarda tekrar ısırmaya kalksa da şuan asla ısırmıyor . Deneyebilirsiniz bence

çok teşekkür ederim

bunu denedim hatta evdekiler biraz dalga geçti kendi çocuğun olsa böyle konuşmazdın diye hem uyarıyorum hem de oyuncağa teşvik ediyorum sanırım artık sabretmem gerekiyor