Yeni Sahiplendiğim Kedimin Bir Gözü Bu Şekilde Bi Tabaka Var Ve Ortada Siyah Deliğimsi Birşey

Lucius

bu yavruyu daha bu akşam sokaktan sahiplendim tek gözü bu halde sebebi nedir öğrenci olduğum içinde veterinere verebileceğim pek bi param yok sizce evde düzeltebilir miyim

5 CEVAP

Merhaba belediyeyi arayarak yardım isteyebilirsin. Ankaradaysan özellikle ankara belediyesi çok yardımcı oluyor sokak canlarına. Veterinere goturmezsen maalesef gözünü kaybedebilir ciddi bir soruna benziyor

aslihan_e

Sokak kedisi olduğunu belirtin, yüzde 50 indirim yapmaları gerekli. En başta muayene ücreti nedir, sokak kedisine ne kadar olur öğrenin. Bazıları muayene ücretine indirim yapmıyor, bazıları yapıyor. Enfeksiyon varsa en azından damlayla belki ilerlemesi durdurulur. Çok etkili bir damla oluyor ülserli göz için (Brunac) ama burada sorun ne önce veterinerin onu tespit etmesi gerekli. Ameliyat derlerse belediyeye sorun yapabilirler mi diye. Onlar da eğer kedi öyle yaşayabilirse yapmazlar ama diğer göze sıçrama ihtimali olursa ancak öyle yaparlar.

Öncelikle geçmiş olsun, veteriner görmesinde fayda var ve bu daha başlangıç. Kedi bakımı masraflidir, maması, kirırlastirilması, farklı sağlık sorunları olacaktır mutlaka kendinizi ona göre hazırlayın. Dün kedimin ayağı kırıldı ve bugün ameliyata girecek, hiç ummadığınız şeyler yaşayacaksınız eğer bakamiycaksanız bakabilecek birine sahiplendirin.
Tekrar geçmiş olsun amacım sadece sizi bilgilendirmek lütfen yanlış anlamayın . Bu şekilde eve alıp masraflı diye sokağa atılan kedi maalesef çok fazla

Lucius

kedime ne olursa olsun bakma niyetindeyim sonucta sokakta binbir farkli sebepten aci icinde olecek en azindan o kisa omrunu mutlu ve saglikli gecirsin isterim, bugun ilcemdeki veterinerleri gezdim iceri girdigimde buyuk bas mi kucuk bas mi diye sorduklarinda sasirdim kedimin durumunu anlattigimda biz kedilerle vb ilgilenemiyoruz merkeze goturun dediler yakin zamanda onun icin ufak bi evcil hayvan kafesi alip goturecegim merkeze umarim sorun yasamadan iyilestiririm oglumu

Lucius

ankarada değilim malesef ve maddi durumum olmadığından veterinerin söyleyeceği miktarın çok olmasından korkuyorum ama sanırım bi deneyeceğim yarın sabah götürürüm bi göz damlası vs verirlerse belki alabilirim