Kedinin Cinsi Nedir Bilmiyor

Fatih71

Veteriner iran dedi ama pek benzetemedim ben melez falan olabilirmi

15 CEVAP

feyaz0

Çok tatlıymış maşallah. İran veya dediğiniz gibi melez olabilir.

AyseBerraAydin

Bence kesinlikle İran ya da Chinchilla. Çok da tatlı bu arada :3

Derdedermanim

Himalayan kedisi sanırım iran kedileri katagorisinde ama tam olarak iran kedileri gibi değil.

Derdedermanim

bu şekilde renkleri olanlara bluepoint denir ve british de dahil bazı başka türlerdede bluepoint oluyor.

KediSORUN

Türü chinchilla blue point internetten bakabilirsiniz

KediliBaba

chincilla bir ırk değil renktir herkedi ırkının çinçilyası olur dolface iran kedisidir buda dollface bulupoint

Tikih

himalaya ve iran kırması gibi gözüküyor çok tatlıymış

Scot

Blue point bencede ama chinchilla ya benziyor

Scot

Evet

AyseBerraAydin

@KediliBaba Dollface değil bu yüzü basık, burenu uzun dollface olur mu bu hiç ? Ayrıca Chinchilla cinsi kediler ayrı bir ırk olarak kabul edilmiştir ve bir kürk renginin ismi değildir.

KediliBaba

Ayşe berra nbbu hususta facede iran kedisi bilgi ve ücretli ücretsiz sahiplendirme adıyla bir grup var orda yetkili Birgül hanım var oına sorun kendisi üretici ve bu grupta uzun süredir bilgilendirme yapıyor.Beni tanımadığınız için itibar etmiyebilirsiniz belki ona itibar edersiniz diye yazdım çünkü gerçekten bilgili.

KediliBaba

evet burun uzun ama her iran kedisinin burnu 0 burun tabir edildiği gibi olmuyor.

KediliBaba

chincilla denilen bir iran kedisidir ve bir rengi ifade eder sarı çinçilya yoktur ama malesef Bizde halk ağzıyla biraz burnu uzun olan her iran kedisine çinçilya denirki çinçilya (kemirgen hayvandır ben besledim) tüy rengini ifade eder.İran kedim var bu kedileri araştırıyorum ama çinçilya gerçekten bir renk ifade ediyor.İsterseniz bir üreticiye sorun çünkü bu sususlarda onlar daha bilgili oluyor.

LoveAnimals

Balinese ye benziyor internetten açın kedi cinsleri diye tıpkı o gibi

KediSORUN

Gözleri Blue point gibi sizce