1 Yaşındaki Kedim 2 Buçuk Aylık Dişi Kedimle Çiftleşmeye Çalışıyor Lütfen Yardım Edin

ardacivci

büyük kedim yavruluğundan beri bizimle bugün de dişi kedi sahiplendik eve getirdiğimizde büyük kedim yaladı küçük kedim de tısladı ama iyi anlaşıyo gıbılerdi ayrı tutmaya çalıştım ama büyük kedimin onunla çiftleşmeye çalıştıgını gordum ne yapıcam lütfen bılen bı kışı yardım etsın

4 CEVAP

Ketonmanya

Büyük kediniz kısır değilse kısırlaştıracaksınız tabii ki de.

SevimliCadi

Erkek kediniz yavru dişiyi erken yaşta kızgınlığa sokabilir, dikkat edin. Dişi kediler 4 aylıkken bile hamile kalabiliyor bu yüzden. Erkek kedinizin çiftleşme çabalarından dolayı yavru kedi büyük kediden çekinebilir, korkabilir; ileride anlaşamayabilirler. Veterinerinizle görüşüp kedilerinizi uygun bir zamanda kısırlaştırmanızı tavsiye ederim.

ardacivci

daha hiç çiftleşmedi sorun olur mu

SevimliCadi

Şimdiye kadar hiç çiftleşmemesi muhtemelen sizin müdahaleniz sayesinde... 7/24 başlarında durup her çiftleşmeye çalıştıklarında ayırabilecek misiniz? Çiftleşmeye çalışıyorsa şimdilik ayrı odalarda tutabilirsiniz en fazla. Ama bunlar geçici çözümler. En kesin yöntem, erkek kedinizi kısırlaştırmak olur.