Tuy Dokumu

Scot

Merba schottish fold yavru kedim var kucagima alip sevdigimde bi bakiyorum uzerimde tuyler ki bunlar en az tuy doken cins deniliyor.bunun icin ne yapmam gerekiyor her gun taramaya calisoyorum.royal canin kitten 36 mama kullaniyorum.mmasimi iyi degil aaba

4 CEVAP

felishuman

Royal Canin fiyatına göre iyi bir mama değil malesef. Onun yerine N&D, Petcurean; biraz daha zorlayabilirseniz Acana ya da Orijen kullanmanızı öneriyorum.

calymath

Sadece Kırmızı et, balık eti ve peynir türevleri ile karnını doyuran kediler tüy dökmüyorlar. Yani beslenme önemli.
Dönem değişikliğindeyiz. Şu mevsimde döker. Grooming yaptırın yada yapın. Ayrıca yıkayın.
Tüyleri canlandırmak için vitamin ve ödül maması şeklinde tabletler var. Bunun için veterinerinizle görüşün...

VASVIYE

tüy ve deri sağlığı için macun kullanabilirsin tüylerini hergün tara ve cankurtaran tüy toplayıcılardan al derim (bir iran kedisi sahibi olarak jelli tüy toplayıcıları çok fazla kullandığımı söyleyebilirim )

Scot

Anladim saolun.baska onerisi olan varmi acaba