Evimde 3 Aylık Erkek Siyam Kedisi Besliyorum Yanına Yoldaş Dişi Kedi Sahiplensem Anlaşırlar Mı?

drRasit

Evimde 3 aylık siyam kedisi besliyorum. Arkadaşımın kedisi yeni yavruladı onda da 2 aylık british scottish kırması dişi yavrular var birini sahiplenmek istiyorum evdeki kedimle anlaşırlar mı? İleride bir sorun olur mu? Yardımcı olursanız sevinirim

6 CEVAP

Ketonmanya

Eğer zamanı geldiğinde mutlaka kısırlaştıracaksanız, çiftleşmelerine izin verip gen çorbası hasta yavruların doğumuna izin vermeyecekseniz olur, çok da güzel olur hatta.

SevimliCadi

Neden çiftleşmesini istiyorsunuz, anlamadım... Annelik duygusunu tatsın, bir şeyleri kaçırmasın vs. diye düşünüyorsanız eğer kedinize bu tarz insani duygular yüklemeyin. Kedilerin ebeveynlik duyguları yoktur. Ayrıca kediler çiftleşmeden dolayı birbirlerine hastalık bulaştırabilirler. Hamileliğinde ve doğumda komplikasyonlar oluşabilir. Doğan yavrular hasta veya engelli doğabilir ki doğacak yavruların beslenmesi, bakımı, sahiplendirilmesi vs. işlerine hiç girmiyorum bile...

Kediniz için yapacağınız en iyi şey kısırlaştırmaktır, hele ki kediniz cins bir kediyse. Uzun uzadıya kısırlaştırmanın faydalarını vs. anlatmayacağım. Soru cevapta birçok arkadaş sizinkine benzer sorularla geliyor; yazıları arayıp bulabilir, verilen cevaplardaki fayda-zarar kıyaslamasını yapabilirsiniz.

Sorunuza cevap vereyim ben. Çiftleştirirseniz eğer kedilerin hormonel durumundan dolayı kızgınlıktaki davranışı ile kısırlaştıktan sonraki davranışı pek tabii farklı olacaktır. Kızgınlıktayken çok iyi anlaşıp kısırlaştıktan sonra anlaşamayabilirler veya kediniz sizin seçtiğiniz dişiyi, seçtiğiniz dişi de sizin kedinizi beğenmeyip çiftleşmeyebilirler ancak kısırlaştırırsanız belki de çok iyi anlaşan kardeşler olacaklardır, bilemezsiniz...

drRasit

Çok teşekkür ederim bilgileriniz için ben kedinin hayatında bir kezde olsa bu duyguyu tatsın diye düşünmüştüm. Zaten amacım bir kere çiftleştirmek daha fazlasına bende izin vermezdim ama yorumlarınızı dikkate alıp böyle birşey yapmayacağım.

drRasit

Çok teşekkür ederim bilgileriniz için ben kedinin hayatında bir kezde olsa bu duyguyu tatsın diye düşünmüştüm. Zaten amacım bir kere çiftleştirmek daha fazlasına bende izin vermezdim ama yorumlarınızı dikkate alıp böyle birşey yapmayacağım.

drRasit

Kısırlaştırmayı düşünüyorum ama hayatında bir kezde olsun şuan elimde bulunan kedinin çiftleşmesini istiyorum. Sonrasında kısırlaştıracağım

Trifane

1 kedi Guzel 2 kedi daha güzel :) benimde siyam bir kızım var. 2 kardeşi daha vardı. Birini maalesef kaybettik. Kardeşleri, Siyam kızım 2 yasındayken geldiler. Anlaşırlar merak etmeyin. Diğer kardeşlerinden biri Scottish diğeri British idi. Kızım kısır olduğu için tabi çiftleşme ws mümkün değildi. Neticede 1 yasından sonra onlar da kısırlaştı. Anlaşmaları konusunda sorun yok.