Kedi Tuvaleti Nerede Olmalı

ecrin_duman

Yavru kedim var, yeni sahiplendik tuvaleti lavabodaydı ancak annemler balkona koydular ben balkonda olmasını doğru bulmuyorum onlarda lavaboda koku yapıyor diyorlar ne yapmam lazım lavaboda olması doğruysa nasıl ikna edebilirim

4 CEVAP

Ketonmanya

Merhabalar.

Banyoda koku yapar, doğrudur, banyo sürekli olarak nemli olduğu için nem tutan pis kedi kumu maalesef ağır kokuyor. Ancak ikinci bir tuvaletiniz varsa oraya koyabilirsiniz. Balkonunuzda güvenlik önleminiz var mı? Eğer yoksa bu çok tehlikeli. Evinizin kimsenin çok kullanmadığı bir odasında da tutabilirsiniz kumu. Aktif karbon içeren kokusuz kedi kumlarından kullanırsanız ve tuvalet temizliğini düzenli yaparsanız eve koku da yayılmaz. Ancak lütfen eğer balkonunuz kapalı değilse kedinizi oraya çıkarmayın. "Kedidir bu, düşmez." demeyin, ortalık bu hatalı düşünceden doğan pişmanlıklarla dolu.

Bol patili günler dilerim.

ecrin_duman

Cam balkon var ama yaz günlerinde hava alsın diye açık tutuyoruz maalesef aktif karbonlu kedi kumlarını denediniz mi acaba performansı iyi mi

ventricosa

Banyoda duruyor bizim iyi bir kedi kumu kullanırsanız koku problemi çözülür, ben reflex aktif karbonlu kullanıyordum piyasadaki çoğu markaya göre daha iyi bence diğer markaları da gördüm çünkü aktif karbonlu olsalar bile tam topaklanmıyor, topaklanmadığı için dağılıyor kedimin patilerine yapışıp ebe dağılıyor ve inanılmaz tozutuyorlar. Reflex koku konusunda iyiydi ama inanılmaz tozutuyordu ve güzel topaklanmıyordu parça parça oluyordu.
Ben şahsen kedi kumuna harcadığım paraya acımıyorum çünkü kokusuzluk, tozutmama, eve dağılmama, iyi topaklanma gibi özellikler çok önemli bence. Diğerlerine göre fiyatı yüksek ama ever clean çok iyi bir kedi kumu bütün problemler çözüldü iyi topaklandığı için uzun süre gidiyor, hiçbir problem yaşamıyorum. Çoğu markayı bilen birisi olarak gönül rahatlığıyla tavsiye edebileceğim tek kum markası ever clean

burcingltkn

benim odamda duruyor koku konusunda hiç sorun yaşamadım sürekli kullandığı bir yer onun için güvenli bir alan olmalı biraz kuytuda olmalı be yatak ve dolap arasına koydum ve hiç değiştirmedim tuvalet konusu önemli balkonlar yazın cok sıcak kısın cok soğuk oluyor tuvalete koyma konusunda hijyenik bulmuyorum banyoda aynı sekılde nemli ortam ayrıca sahiplendiyseniz bunun sorumluluğunu aldıysanız bunun tuvaletini de kokusunuda kabullenmek gerek