Kediye Nasıl Kilo Aldırabilirim?

inncikklaaa

kedime nasıl kilo aldırabilirim bilgisi olan yazsın lütfen

2 CEVAP

dilo61

Öncelikle kediniz kısırlaştırıldı mı? Çünkü kısırlaştırılmamış bir kedi çok yese bile, kızgınlık dönemine girdiğinde pek yemediği için zayıflamaya başlar.
Eğer kediniz kısırlaştırıldı ise, o zaman yaş mama ve kuru mama ile beslemenizi öneririm. Her kuru mama kutusunun arkasında vermeniz gereken miktar kiloya göre yazmaktadır.
Türkiye'de ne yazık ki sadece kuru mama anlayışı yaygındır. Fakat yaş mamada olan ve alması gereken vitaminlerin çoğu kuru mamada bulunmaz ve kedi dolayısıyla gelişemez.
Ben yurt dışından geliyorum ve orada karma beslenme yaygındır, yıllardır bu şekilde besliyorum ve soranlara da öneriyorum.
Önemli olan kaliteli içerikli mamalar ile ölçülü bir şekilde beslemenizdir. Zira çok fazla olursa da obez durumu gerçekleşir ki can dostlarımız için hiç iyi bir durum olmaz.

ventricosa

Kullandığınız markanın sitesine bakın ya da paketinin üzerine ne kadar vermeniz gerektiği alt ve üst sınır halinde yazıyordur üst sınıra yakın bir miktar verin yaş mama verebilirsiniz