Kedime Ne Vermeliyim ?

kedim 2 aylık evimize ilk geldiğinde kuru mama yemişti sonra yaş mama verdim bayıla bayıla yedi ve artık hep yaş mama istiyor kuru mama yemiyor yaş mama ve kuru mamayı karıştırıp verdim kuru mamaları gine yemiyor ayırıyor.veterinere sorduk ne yapmalıyız dıye o da her türlü kuru mamayı yer acıkınca dedi sizce ne yapmalıyım ?

6 CEVAP

felishuman

Sürekli yaş mama yemesi sağlık sorunlarına yol açabilir. Veterinerin dediği gibi acıkınca gelip yiyecek kuru mamayı:) Sabırlı olun

çok teşekkürler cevabınız için :)

calymath

Kuru mamanın markası nedir?
Kedinizin cinsi ve yaşı nedir?
Yaş mama hangi markanın verdiniz?

Derdedermanim

Evet özellikle yavru kedilerde bu hususta inatçı oluyorlar kuru mamayı buzdolabında saklayın nem ve koku kaybetmesin biraz aç kalınca mecbur kalıp yer ...

pro plan yavrular için olanı veriyorum.Cinsi chınchılla 2 aylık brit care vermiştim

lodoss

hiç proplan kullanmadık ama proplan ı herkes sağlıksız buluyor bende dahil daha iyi mamalar var aynı fiyatlara hem çoğu kedi de reddediyor o mamayı bence değişmelisiniz