Sokak Kedisi İle Cins Kedi Arasındaki Farklar Neler ?

rkyeda

Aslında bu soruyu ırkçılık olarak sormuyorum ama ben kedimi 3 aylıkken sahiplendim şuan 7 aylık onu eğitmeye çalışıyorum fakat ben asi bir çocuğum diyerek dinlemiyor hiç sevdirmiyor ve çöp kutumuzu karıştırıyor yatak yapıyorum kendi ellerimle yatmıyor tirmalama tahtasına önce dahi atmıyor tek.sorum cins kedilerde böyle davranışlar var mı yani asi mı ?

30 CEVAP

rkyeda

İnsan evladindan nasıl şikayet ederse buradaki herkeste öyle miymiylaniyor ver deseler dünyalara bedel kimse vermez burası site herkes istediğini sormaktadır özgür

Cathorn

benimde bir sene önce sokaktan baktığım 1 yaşında bir kedim vardı şimdiki yaramazın yaptığı hareketlerden biri bile yapmamıştı daha usluydu, temizdi resmen :D bizimki pasaklı pasaklı dolanıyo etrafta yani bunun cinsiyle de kaldığı yerle de alakası yok :))

Cathorn

benimde bir sene önce sokaktan baktığım 1 yaşında bir kedim vardı şimdiki yaramazın yaptığı hareketlerden biri bile yapmamıştı daha usluydu, temizdi resmen :D bizimki pasaklı pasaklı dolanıyo etrafta yani bunun cinsiyle de kaldığı yerle de alakası yok :))

Derdedermanim

Valla bir kedi ne kadar yaramaz olabilir biliyorum inanın sizinki uslu bence kusur bulmayın madem gözden çıkarmadınız özgürde olsanız kol kırılır yen içinde kalır aile içi problemlerinizi açmayın burda :)

Derdedermanim

Kedin ise onu ailenin bir parçası sayıyor isen şikayet etmemelisin diyorum neyse.

rkyeda

Yani haklısınız ben onu olduğu gibi seviyorum tabiki de

Kedimekim

Her cinsin kendine özgü davranısları oldugu gibi her kedininde kendine ozgu huylari vardir. Yani X cinsi bir kedi genel olarak cok sakin tembel olurken yine X cinsi olup farkli huylara sahip olabiliyorlar. En yakinimizda olan tekirlerin bile her birinin kendine ozgu huylari oluyor. Yani anlayacaginiz her kedi kendine ozgu ve onu bu sekilde kabul etmelisiniz

lodoss

kediler eğitilmez benim kedim de nerde isterse orda yatıyor kendi yerinde nerdeyse hiç yatmadı ama sevdirmemesi garip

cakil_18

Kediye göre değişiyor mesela bizimki scottish çok hareketli oyun olsun diye hafif ısırır ama asla kimseyi tırmalamaz, tıslamaz yabancı da olsa. Arkadaşlarımın tekir kedileri genelde daha sinirli yabancı gördü mü ya tırmalıyor ya tıslıyor. Ama istisnalar kaideyi bozmaz tabi ki :)

yusufSahbaz

Her kedi cinsine bakmaksınız çok farklı karakterlere sahip oluyorlar. Çok az da olsa eğitilebiliyorlar mesela masaya çıkmıyor veya mama kutusuna vurduğunda koşup yanına geliyor gibi ama terliğini getirmeyi deneme :D Bunun yanında sokak kedileri yavru 2 3 aylıktan büyükken sokaktan alındıktan sonra daha fazla sevgiye aç oluyorlar ama eşyalara zarar vermesi kaçınılmaz gibi duruyor çünkü sokak şartlarına alışmış oluyorlar.

rkyeda

bazen ende diyorum ki kedimi sokakta besleseydım daha az sokak kedisi olurdu.Ben memnunum da sadece merak ettim

rkyeda

Bugün taşıma kabini kırdı ve bı kere daha ne kadar asi olduğunu kanıtladı arkadaş Allah'tan dışarı çıkmadan kırdı kapisini

rkyeda

Aile içi problem nerde tam olarak göremedim neyse

Roza23

@derdedermanim zaten gerekli her seyi söylemiş. Benim kedim de beni sevmiyor hatta bence nefret ediyor ama bu onu ölümüne sevmemin engeli degil olamaz da :) ayrıca cins hayvan delisi olup hevesi geçince barınağa bile degil sokağa atan bi ton insan var. Bu yüzden cins hayvanları mındar etmeyin bence zaten onların sokakta yaşam şansları cok dusuk

Castielthecat

İkisinin de kendi kişilikleri var cinsle alakası olmadan. Ama mesela sokak kedileri doğal seçilimle geldiklerinden daha dayanıklı oluyorlar. Mesela Castiel ilk geldiğinde çok uğraşmıştım en ufak şeyden hasta oluyordu. Bence imkanınız el veriyorsa sokak kedisi sahiplenin. Şimdi o zaman sen niye cins besliyorsun diyenlere de yazayım hemen, benim annemin sağlık sorunu var ve kedi sahiplendiğimiz dönemde aşı karneli yavru sokak kedisi sahiplenemedik biz de en sonunda bu yola girdik.