Kedim Hızlı Nefes Alıyor

Merhabalar benim kedim British Shorthair cinsi erkek kedi kendisini kardeşim gündüz sıcağında plastik hayvan sırt çantasında veterinere götürüp getirdikten 3-4 saat sonra kedimin ateşi yükseldi ve dili dışarıda çok hızlı nefes almaya başladı. Dün veterinerde yattı ateşi 40.9 olmuştu oksijen ve nebül desteği ve serumla geceyi geçirdi bugünde aldık ve vetamerikanda kalp cerrahı tarafından kalbine baktırdık çok sağlıklı hiçbir sıkıntısı yok sıcak çarpması mı bilemedim bugünde serum aldı yarında alıcak dili dışarda nefes almıyor ama hızlı nefes alıp veriyor gene hafiften ateşide var sizce nedir sıkıntısı sıcak çarpması diye düşünüyoruz

2 CEVAP

ilaydacakir

Ah o çantalar o kadar tehlikeli ki aslında… Ben de kedimle ilk tanıştığımda heveslenip onlardan almıştım veterinerimiz kızmıştı sonra🥲 hem sıcak çarpması, hem çantanın sera etkisinden dolayı olmuş olabilir bir de strese girdiyse… Çok geçmiş olsun tüm kediler turp gibi sağlıklı olsun ya biz hastalanırız onların yerine 😫 serinde tutmaya çalışın yine de bi rahatlasın

SevimliCadi

Sera etkisine neden olduğundan o çantaları zaten tavsiye etmiyorlar. Hele ki bu sıcaklarda hiç kullanılmaması lazım.

Geçenlerde kedimi veterinere götürmüştüm; normal taşıma çantası kullandığım halde ve aracın içi klimalı olmasına rağmen dili sürekli dışarıdaydı.

Sıcaklardan dolayı oluyor. Ama sizinkinde sıcak çarpması var gibi, derecesi de normal üstü çünkü. Kalbinde vs. bir şey çıkmaması iyi. Hemen atlatıp kendine gelir umarım.