2 Yaşındaki Kedim 3 Aylık Kedimi Önce Yalıyor Daha Sonra Isırıyor

kubra25

Yaklaşık 20 gün önce sokaktan 3 aylık bir yavru kedi sahiplendim. Evde olan da 2 yaşında bir erkek kedim var. Zaten biraz kavga olmasını bekliyordum ama çok garip bir hareketini gözlemledim kedimin veya bilmediğim için bana garip geldi. Büyük kedim yeni aldığım küçük kedimi önce sanki seviyormuş gibi kafasından ve boynundan iyice yalayıp daha sonra boynundan ısırıyor ve bunu küçük kedim uyurken bile yapıyor. Sizce alışma süreci midir, bir öneriniz düşünceniz var mi? Birbirlerine zarar vermelerinden korkmaya başladım. Nöbet usulü bi işte çalıştığım için evde yalnız kaldıkları vakitler de oluyor. Ikisine de esit davranmaya esit vakit gecirmeye çalışıyorum. Ne yapabilirim? Bu arada iki kedim de erkek büyük olan kısır. Teşekkürler şimdiden

1 CEVAP

Ketonmanya

Merhabalar.

Bir yanlışınızı düzelteyim: Siz değil, evdeki kediniz sahiplenmiş yavru kediyi. :) Bu çok normal bir hareket. Bir nevi yavruya sevgi gösterisiyle karışın evin patronunun kim olduğunu anlatmaya çalışıyor ve bunu küçük ısırıklarla yapıyor. Eğer kavga olsaydı emin olun hem büyük kediniz ısırdığı yeri kanatmadan bırakmazdı hem de yavru kediniz bunu fark eder ve kaçardı. Merak etmeyin, asayiş berkemal. :)

Bol patili günler dilerim.