Kedide İltihapli Bagirsak Hastalığı Mama Onerisi ?

Parsikpars

Kedim iltihapli bagirsak hastaligi var, genelde kabiz tuvalette cikarken zorlaniyor ayni durumu yasayanlar hangi mamayi kullaniyorsunuz bir cozum bulabildiniz mi tavsiyelerinizi bekliyorum

4 CEVAP

Optimeal deneyebilirsiniz biz bu sorunu böyle çözdük.
Bunun yanı sıra bozita ve hills de deneyebilirsiniz.

Poki

Biz de yumuşak dışkı sorunundan dolayı Hill's'in Veteriner serisinden kullanıyoruz, şimdilik memnunum. her sorunun kendine göre ayrı ayrı mamaları var. Hill's i tavsiye ederim, onu satan bir veteriner bulup şikayetini söylemeniz gerek (sanırım i/d tavsiye eder) ona göre size kedinizin rahatsızlığına göre olan seriden verecektir.

bibi08

virbac digestive support serisine bakmanızı tavsiye ederim

Mini2019

bağırsak iltihaplanması bağırsağın neresinde ?
Virbac ve hills iyidir mama konusunda.. Biz uzun süre antibiyotik tedavisi gördüğümüz için, çok ciddi bir süre ishal olmuştu.
zorlu bir süreçti ve tamamen iyileşmeyeceğini söylemişti veteriner. ama 3 yıldır bununla ilgili bir sorun yaşamadık...
iyi ve istikrarlı mama, sıvı pre-probiyotikler, düzenli ilaç ve doktor takibi şart. Veteriner yaş mama önerdi mi? önerdiyse içine çay kaşığı kadar zeytinyağı koyabilir miyim diye sorar mısınız ?