Sokak Kedisi Elimi Isırdı Kuduz Aşısı Olmalı Mıyım

aleynafil

Merhaba;
Dışard beslediğim küçük kedim abuzer oyun oynarken küçük dişleriyle elimi ısırdı çok az kanadı. Kuduz aşısı olmalı mıyım.

5 CEVAP

ilaydacakir

Dışarıda sürekli gördüğün kuduz olmadığını bildiğin bir kediyse bir sıkıntı olmaz. Ama pek görmediğin bi kediyse kan çıkınca kuduz aşısı yaptırmak iyi oluyor ne olur ne olmaz. Aşıyı olurken bile ısıran çevrenizdeyse onu da gözlemleyin diyorlar hatta

aleynafil

Her gün ben ilgileniyorum evimin altında yeri var ordan ayrılmıyor zaten çok küçük 5-6 aylık her günümüz beraber geçiyor.

ilaydacakir

sağlık ocağı yakınınızdaysa bi oradakilere sorun aklınız takılıyorsa

aleynafil

Tamam çok teşekkür ederim 😊

ssedef28

merhaba çok düşük bir ihtimal ama yine de kuduz aşısı olmanız lazım riske atabileceğiniz bir durum değil ölümle sonuçlanıyor. şanlıurfada kendi evinde baktığı köpeğinden kuduz bulaşıp ölen bir adam var. köpeğini birine sahiplendiriyor sahiplendiren kişi dışarıda birkaç gün besliyor köpek saldırganlaşınca eski sahibine geri veriyor. geri aldığında köpeği veterinere götürüyor oradayken kendisine saldırıyor ve kuduz bulaşıyor. çok ciddi bir konu asla riske atılmaması lazım her gün dışarda sevdiğiniz beslediğiniz kedi de olsa gidip bütün kuduz aşısı dozlarını vurdurun