Sokaktan Yavru Kedi Sahiplendim Evdekilere Tıslıyor

Anket

Evet alışırlar
(7 oy)
Hayır alışamazlar
(0 oy)
Toplam (7 oy)

Merhaba sokaktan yavru kedi sahiplendim bahçeme getirdim bahçemde 2 kardeş yavru kedi besliyorum yeni gelen birazcık daha iri duruyor 3 veya 4aylıktır diye düşünüyorum benimkiler 3 aylık biri dişi biri erkek kardeş yeni gelende erkek ve sürekli kendini korumaya çalışıyor tıslıyor hırlıyor saldırmaya çalışıyor benim küçükler çok sakin sadece onu tanımaya çalışıyor ama 2erkek birbirlerine tısladığını gördüm dişiyede tıslıyor ama erkeğin peşinde çoğunukla yeni gelen erkek benim erkek yavruya arkadan aniden üzerine atlatıp tıslıyorlar... Ne yapmam gerekiyor yardımcı olurmusunuz tekrar sokağa bırakmak istemedim o da bebek sonuçta ama benimkilerede zarar versin istemiyorum biraz sert bir çocuk yeni gelenve evden atılmış sanki pamuk gibi yumuşacık tertemiz üzeri kulakları ve pire falan yok üzerinde insana alışık sarılmaya geliyor bana ve konuşuyor her sözüme miyav cevabı veriyor kıyamam çok tatlı ...
Birbirlerine alışabilirler mi sonuçta 3üde daha bebek? 2 erkek olunca anlaşma olmaz mı gerçi dişiyede tıslıyor ama erkeğin peşin

6 CEVAP

Çok teşekkür ederim yardımlarınız için sonunda alıştılar 3 beraber oyunlar oynayıp yemek yiyebiliyorlar çok mutluyum.😊

AlbayFatmanur

Aynı anda yemek yedirin aynı anda oynatın. Ödül mamalarından destek alın. Daha küçükler yoğun ilgili ile alışırlar.

Irmaakk

Merak etmeyin bir süre sonra alışıyorlar. Benimde tekir bir kızım var evde, sonradan bir kedi daha sahiplendim ve ilk geldiğinde önceden evde olan kedim ciddi anlamda saldırıyor ve zarar vermeye çalışıyordu. Ama yaklaşık 10 gün içerisinde birbirlerine alıştılar ve çok güzel anlaşmaya başladılar, birbirlerinden asla ayrı kalamıyorlar artık. Biraz sabır lazım sadece 🙏🏻

Irmaakk

Ayrı tutmak sadece alışma süreçlerini uzatır maalesef, eğer bahçeden dışarı çıkmıyorlarsa tırnaklarını ucundan hafif hafif kestirebilirsiniz veterinerde. Bu şekilde birbirlerine zarar vermelerinide önlemiş olursunuz.

AlbayFatmanur

Dışarı çıkarmayın, ayrı tutmayın. Belki süreç uzun olabilir ama alışacaklardır. Pes etmeden devam edin.

Evet denedim ama yeni gelen saldırmaya kalkıyor hemen hem yemek anında hem oyunanında yaklaştırmıyor yanına benimkileri bende şimdilik benimkileri içeri aldım yeni geleni yanlız bıraktım bahcede biraz sakinleşsin diye ama buda iyi bir fikirmi bilemedim iyice bahçeyi sahiplenirse hiç bahçeyede kabul etmicek sonra dan benimkileri ...