Yavru Kedi Bakımı

BanuYuzgec

Arkadaşlar merhaba dün sokaktan annesiz bir yavru kedi bulduk. Evde iki yetişkin kedim var şimdilik tuvalete koymak zorunda kaldım taşıma çantasıyla çünkü evde sadece orası kapalı. Yaş mama veriyorum ama hiç su içmedi tuvaletini de yaptırmaya çalıştım pamukla ama yapmadı. Eve getirmeden veterinere götürdük sağlıklı görünüyor yaklaşık bir aylık dediler. Biraz büyüyünce bahçede bakarız düşüncesinde eşim ama ben evdeki kedilerle alıştırıp evde bakmak istiyorum. Ne zaman kedilerimin yanına çıkarabilirim ne kadar ayrı kalması gerek başka ne yapmalıyım bilen var mı?

2 CEVAP

EmirBey1

İlk önce ona yavru süt tozuyla destek vermelisiniz çünkü çok küçük ve yeterince anne sütü almamış en az 2 aylık olana kadar kuru mama vermeyin ve bağışıklık sistemi gelişmesi için vitamin alın şu an çok küçük olduğu için her şeyden korkar çok normal birkaç hafta size alıştıktan sonra diğer kedilerle onu tanıştırabilirsiniz ama tabi ki ona bahçede bakmayın çok küçük olduğu için her şeyi merak eder ve çok savunmasızdır 1 yaşına kadar evde bakın eğer devam edemezseniz bahçeye bırakın ama tavsiyem tabi ki bahçeye bırakmamanız. Yavru kedi bakım rehberleri izleyerek ne yapmanız gerektiğini az çok anlarsınız sevgiler :=)

BanuYuzgec

Teşekkür ederim