Soru Değil Kanlı Yasa

Cennet29

#yasayıgeriçek #sokakhayvanlarısahipsizdeğil #YasayaOyumHayır #YasaDeğilCinayet

7 CEVAP

Tolga_yay26

Fotolarda ne yazıyor okuyamadım k. Bakma bu konuda hassas ve sinirli olduğum için direkt yorum yapıyorum bu konuya Ben bu yasayı kabul etmiyorum edenleride tanımıyorum sokağımdan gezdiğim gördüğüm yerden vs 1 hayvanı toplama cürretinde bulunan birisini görürsem tepkim sert olur kedi köpek ayırmam sahipsiz hayvanları topluyacaklarmış hepsini sahipli bilsinler o yasayı geri çeksinler zaten rezil olduk yeterince bide reklam olmayalım dünyaya boykot yaptıkları kınadıkları ülkelerden ne farkımız kalacak o zaman bu yasayı faaliyete geçirirseler

Cennet29

Tepki göstermek için yapmamız gerekenler yazıyor aslında ben tıklayınca okunuyor kimse bu süreci hafife almasın lütfen. En basidi sosyal medya hesaplarınızdan #yasayıgeriçek #YasaDeğilCinayet #YasayaOyumHayır yazarak paylaşımlarda bulunabilirsiniz arkadaşlar. Bende çok öfkeli ve üzgünüm siyasilerin paylaşımlarının altlarına da yorum yapabilirsiniz. Bu korkunç katlima sessiz kalmayalım 😣

ilaydacakir

Ya benim anlamadığım bir şey var sosyal medyada o kadar bilgi kirliliği var ki kafam karışıyor.
Sözde bu yasada kediler de mi toplatılacakmış?
Bir de sokak hayvanlarını beslemek de yasak, besleyen biri şikayet edilirse yasak alacak falan gibi şeyler de yazıyordu?
Nasıl bir canilik zaten yavrucaklar aç susuz stresten azıcık hrrrlasalar saldırgan ilan ediliyorlar bir de beslemek de mi yasaklanıyor

peace92

En temel uygulamalardan olan kısırlaştırma yeteri kadar yapılmıyor ve evcil hayvan ticareti kontrol edilip satın alıp sokağa bırakanlara doğru dürüst ceza uygulanmıyor. Hem bunları uygulamayıp hem de "popülasyon çok fazla, öldür gitsin" DİYEMEZSİNİZ !!! Ben de isterim sokaklardaki canlar en iyi barınaklarda sağlıklı koşullarda mutlu bir şekilde yaşasınlar, sokaklardaki sadistlerin işkencelerine maruz kalmasınlar, soğukta üşümesinler, aç susuz dolaşmasınlar. Ancak söylendiği gibi tüm sokak hayvanlarına yetecek kadar iyi imkanlara sahip barınakların kurulacağına hiç inanmıyorum, mümkün de değil zaten. Gönüllü olarak böyle şeylerle halktan bir avuç insan uğraşıyor ama ülkemizde ona bile engel olunmaya çalışılıyor, bizde hiç bir iyilik cezasız kalmıyor.
Başlığı açarak insanları bilinçlendirme hassasiyeti gösterdiğiniz için teşekkürler.
KANLI YASAYA HAYIR !!!

Cennet29

Lütfen sesinizi çıkarabildiğiniz kadar çıkarın şehrinizdeki eylemlere katılın sessiz kalmayın

Cennet29

#ilaydacakir Bende hangi maddeler kabul edildi onları bulamadım bilen varsa buraya kopyala yapıştır yapabilir mi acaba

Cennet29

Kabul edilen maddeler instgramda muziryayinda isimli hesabın son paylaşımında yazıyor. İnceleyebilirsiniz lütfen herkes paylaşım yapsın tepki göstersin eli kanlılardan olmayalım