Kedilerde Karın Yağlanması
89 TL ve üzeri tüm siparişlerde kargo bedava!
İsterseniz kapıda nakit veya kredi kartıyla ödeyin.
Ürünleri 15 gün içerisinde ücretsiz iade edebilirsiniz.

Kedilerde Karın Yağlanması

BanuYuzgec
BanuYuzgec

4200 Puan

Merhabalar yaklaşık 10,5 aylık dişi kedimi 1,5 ay önce ayında kısırlaştırdım çok zayıf bir kediydi ve kısırlaştırdıktan sonra yeni yeni kilo almaya başladı şu an 2900 civarında kilolu görünmüyor ama göbeğinde yağlanma var sanırım. Özellikle memeleri şişmiş gibi elleyince hissediliyor. Mama olarak acana pasifica kullanıyorum oldukça da memnunum ama yağlanmanın mamayla alakası olabilir mi kısır kedi mamasına geçmeli miyim?


8 CEVAP

Gul36
Gul36

113128

Benimkinin de göbeği hafif yağlı, yumuş yumuş ele geliyor. :D Ve kısırlaştırma ameliyatından önce 3.5 kiloydu. Şu anda da o civardadır. Ama hiç belli olmuyor. Baksanız ancak 2 kilo derseniz, çok uzun ve ince çünkü. Kedinin kilosu değil vücut yapısı önemli bence; tıpkı insanlarda olduğu gibi. Uzun boylu insanlar da doğal olarak kısalardan daha kilolu oluyorlar. Bizim veteriner Nestle'ci olduğu için kilosunun mama kaynaklı olduğunu ve kullandığımız Acana'yı değiştirmemiz gerektiğini söyledi. Ama ben öyle olduğunu düşünmüyorum. Çünkü obez görünümlü bir kedi değil. Zaten Acana, Orijen, Petcurean gibi markalar tüm yaşam evreleri, tüm ırk ve özellikteki kediler için uygun olduklarını belirtiyorlar. Gerçi ben Acana'nın stok sorunu olduğu için ve biraz değişikilk olsun diye şu anda Petcurean Go'ya geçiş aşamasındayım. Yağ değeri biraz daha az bu mamanın. Deneyip göreceğiz bakalım.


BanuYuzgec
BanuYuzgec

4200

Benim kedimin de uzun ve ince bir yapısı var ve kilolu görünmüyor sadece karın kısmı biraz korkutuyor beni. Petcurean Go' yu kullandığınızda bizi de bilgilendirirseniz ne güzel olur. Teşekkürler.


Gul36
Gul36

113128

Ben de kafama göbek yağını takmıştım, hatta arada bir hala düşünmüyor değilim. Ama bu yağlanmanın protein değerleriyle vs. çok alakası olduğunu sanmıyorum. Önemli olan bol bol koşturup spor yaptırmak. Ben mesela arada bir mamasını oyunla yediriyorum. Odanın ortasında durup bir sağa, bir sola, bir koltuk üzerine, bir yere tek tek atıyorum mamaları. O da hem av yakalamış, hem oyun oynamış, hem de spor yapmış oluyor. Bayılıyor buna, gelip ayağımın dibinde bekliyor. :D


Go hakkındaki düşüncelerimi mutlaka paylaşacağım en az 1 ay kullandıktan sonra. Yalnız söylemeden geçmeyeyim, çoğu değeri Acana'yla aynı. Yani oldukça kaliteli bir mama. Burada da arkadaşlardan biri (sanırım aleyn'di) kedisinin göbek yağının bu mamayı kullandıktan sonra eridiğinden bahsetmişti.


aleyn
aleyn

113820

her kedide aynı sonucu verir mi tabii ki bilemiyorum ama ndnin son zamanlarında kedimin kilosu 300 gr kadar artmıştı ve göbekte yağ oluşmuştu sallanıyordu bıngıl bıngıl:D bu arada nd den de memnundum güzel bi mama o da bence.. go!' ya geçtikten kısa bi süre sonra 300 gr gitti ve göbekteki yağlanma da kayboldu. ek olarak uzun tüylü olmasına rağmen tüyleri çok dökülen bi kedi değildi zaten ama olan dökülme de iyice azaldı.


Gul36
Gul36

113128

Benim umduğum da bu sonuçlar. İnşallah etkisini görürüz. Şimdi afiyetle kıtır kıtır yiyor bakalım. :D


BanuYuzgec
BanuYuzgec

4200

Benim kedim çok hareketli bir kedi hiç durmaz yerinde çokta saldırgandır oyun sanıyor hâlâ:) buna rağmen yağlanma olunca kafama takılıyor mama konusu sanırım değiştireceğim elimizdeki mama azalınca hem sizin de görüşlerinizi almış oluruz


Derdedermanim
Derdedermanim

14076

o kilo gayet normal bence yağlanma yok hafif karın derisi sarkıyor çünkü kilo sınırlarda.


BanuYuzgec
BanuYuzgec

4200

Teşekkürler


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 459 Görüntüleme
  • 8 Cevap
  • 0 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 8939 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR