Anneleri Olmayan 3 Yavru Kedi Buldum Nasıl Beslerim

dionyst

Yavru kedi nasıl beslenir.

14 CEVAP

Cathorn

annelerinin olmadığından emin misiniz keşke daha iyi araştırsaydınız annesi yemek aramaya çıkmıştır belki

dionyst

Süt anne bulduk ilanlarla çok teşekkür ederim

Friolero

Kayseride bu minnoşları sahiplendirmek isterseniz benimle iletişime geçer misiniz?

Derdedermanim

Kesinlikle anneleri vardır bunların gayet bakımlılar aldığınız yere koyun dokunmayın bakamazsınız ölürler.

felishuman

Oy oy ne kadar küçükler öyle:( Annesi olmadığına emin misiniz? Yavruları bulduğunuz yerde 1-2 saat beklediniz mi annenin gelmesini? Şuan ne yaparsanız yapın anne sütünün ve bakımının yerini malesef tutamaz. O yüzden annenin olmadığına emin olarak alın bebekleri. Eğer eminseniz, veteriner, petshop ya da internet üzerinden kediler için özel olarak üretilmiş ‘kedi sütü’ ve yanında biberon almanız gerekecek. Tabi öncesinde veteriner yavruları görüp kontrol etmeli. Kedi sütünü aldıktan sonra 2 saatte bir üstünde yazan ölçüyle sütü hazırlayıp kedileri beslemeniz gerekecek. Besledikten 5-10 dk sonra yavruların karnına ve poposuna nemli bir bezle masaj yaparak tuvaletlerini yaptırmalısınız tek tek. Geceleri bir miktar uykusuz kalmayı göze almalısınız. Ve yavru kedilerin ısıya ihtiyacı vardır bunun için onlara minik bir ev hazırlayıp yanlarına sıcak su torbası koymalısınız.(Yavrulara değmeyecek, onları yakmayacak şekilde. Bir bezin altına) Gördüğüm kadarıyla 1 aylık civarılar. Dişlerini kontrol edin. Çıkmışlar mı? Dişleri varsa 1.5 aylık varlardır. Eğer öyleyse kuru mamayı ezip ya da suyla yumuşatıp yemelerini sağlayabilirsiniz. Ama ana besin kedi sütü, sakın ihmal etmeyin. Bir de gözlerini evde kendiniz hazırladığınız papatya çayıyla pamuk yardımıyla silmelisiniz.

dionyst

İki gündür miyavliyorlar.İki gündür de takip ediyorum.annenin ne geldiği var ne gittiği büyük ihtimalle çocuklar bulup alıp ortalığa bırakmışlar.Anne bulamamis olabilir veya ilk dogumuysa ilgilenememis olabilir bilemem. Basında bekledik annesini aradık gelecek mi diye yok maalesef.Tuyleri de pek bakımlı sayılmaz burun kenarlarında tozlar var gözlerinde akıntıya benzer şeyler.Tekrar tekrar bakıyorum anne kedi gördüğüm yerde yanına goturecegim.

dionyst

@felishuman bilgilendirmeniz için teşekkür ederim

felishuman

Anneyi bulamazsanız süt anne bulmanız dediğim yöntemlerden daha iyi olur. Gözlerini dediğim gibi silin mutlaka. Kendileri temizleyemiyor, gözlerini kaybedebilirler.

dionyst

Takip ettik annesini bir kac gundur gelip gelmediğini orta yerde duruyordu yavrular cevredekiler zarar verir diye aldık

dionyst

badeli.t instagram hesabimdan yazabilirsiniz @friolero

neclagenc

pet shoptan süt tozu al sakın süt verme ishal olurlar.

xedaesn

Veterinerlerde süt toz oluyor anne bulmazsanız onları alabilirsinizz

dionyst

Çok teşekkür ederim veterinerden temin ettik hepsini

Tikih

Bence petshptan anne sütü al